Roblox w końcu trafi na PlayStation

Hitowa aplikacja gaminowo-społecznościowa już wkrótce będzie dostępna na konsolach Sony Playstation 4 oraz PlayStation 5.

Roblox na konsolach Sony PlayStation

Roblox wkrótce będzie wreszcie dostępny na konsolach PlayStation. W piątek podczas konferencji deweloperów Roblox Developers Conference (RDC) 2023 firma Roblox ogłosiła, że ​​jej popularna aplikacja społecznościowa i do gier pojawi się na PS4 i PS5 w październiku tego roku. Roblox, który można pobrać bezpłatnie, jest już dostępny na wielu platformach, w tym na PC, Mac, iOS, Android i Xbox, ale brakowało go na konsolach Sony, co było zauważalną luką w ofercie Robloxa.

Zobacz też: Pierwszy koncert polskiego wykonawcy w Robloxie

Istnieją jednak pewne wskazówki, że trwają prace nad wersją na PlayStation: oferta pracy na rok 2022 wskazywała, że ​​Roblox zatrudni inżyniera do spraw PlayStation, a dyrektor generalny David Baszucki w sierpniowej rozmowie telefonicznej dotyczącej wyników finansowych zasugerował, że firma rozważa wprowadzenie aplikacja na PlayStation i Nintendo Switch.

Roblox obiecuje, że gracze PlayStation będą mogli uzyskać dostęp do „pełnego katalogu doświadczeń Roblox”, więc wygląda na to, że będziesz mógł zalogować się na swoje konto i od razu rozpocząć swoje ulubione rozgrywki, gdy aplikacja będzie dostępna na PS4 i PS5 .

Póki co, nie ma żadnych zauważalnych planów udostępnienia Robloxa na Nintendo Switch, ale z pewnością aplikacja nadejdzie więcej platform.

Firma poinformowała również, że aplikacja Meta Quest Roblox będzie „szeroko dostępna” jeszcze we wrześniu. W lipcu Roblox wypuścił otwartą wersję beta aplikacji Quest, która w ciągu pierwszych pięciu dni po uruchomieniu uzyskała ponad milion instalacji. W aplikacji na Xboxa pojawią się także ulepszenia, w tym ulepszone doświadczenie użytkownika i obietnica częstych aktualizacji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Roblox | The Verge