„Pełnoseksualni” we wrześniu na Canal+ online

„My nie chcemy przeżyć, my chcemy żyć” – przełamujący tabu serial „Pełnoseksualni” od 11 września 2023 roku w CANAL+ online.

„Pełnoseksualni” serial Canal+ online

Seksualność osób z niepełnosprawnościami to temat, którego dotąd głośno nie poruszano. Przełamania tego tabu podjęli się dokumentaliści, którzy przez pół roku towarzyszyli z kamerą bohaterom Pełnoseksualnych. Efektem ich pracy jest wyjątkowy serial, opowiadający o tym, że każdy ma prawo cieszyć się życiem. Premiera nowej 4-odcinkowej produkcji CANAL+ już 11 września o 23:00 na antenie CANAL+ PREMIUM i w  serwisie CANAL+ online.

Zobacz też: 9. sezon „Kupiliśmy sobie zamek” na CANAL+ Domo i online!

Bohaterowie serii — Wojtek i Agata Sawiccy, Kasia Wasiak, Iwona Nizio i Mateusz Kabat — filmowani byli przez sześć miesięcy, podczas których przeżywali wzloty i upadki, podejmowali ważne decyzje, realizowali plany i marzenia. Serial ten nie skupia się jednak na ukazywaniu trudów życia osób z niepełnosprawnością, lecz ukazuje ich zapał, marzenia i możliwości. Ich pragnienie życia na pełnych obrotach i korzystania z uroków świata, które jest wręcz zaraźliwe.

Nasze życie nie opiera się tylko na myśleniu o zdrowiu. Zasługujemy na życie takie, jak mają inne osoby. Nasza niepełnosprawność nas nie ogranicza.

– mówi Wojtek Sawicki, jeden z bohaterów serialu. Influencer znany jako „Life On Wheelz” porusza w sieci temat wykluczenia seksualnego osób z niepełnosprawnościami.

Kasia chciałaby pracować w mediach i znaleźć kogoś bliskiego. Wojtek i Agata mimo sceptycyzmu wielu osób podjęli decyzję o ślubie i staraniach o powiększenie rodziny. Mateusz, choć bardzo przeżył rozstanie, nie zamknął się na miłość i z sukcesem korzysta z aplikacji randkowych. Największym marzeniem Iwony jest ​macierzyństwo, dlatego ​walczy ze swoimi kompleksami, które stanowią dla niej ​ogromną blokadę w ​intymnych relacjach. 

Oto PEŁNOSEKSUALNI – osoby o różnym stopniu niepełnosprawności ruchowej, które tak jak wszyscy pragną żyć pełnią życia, kochać, cieszyć się seksem, zakładać rodziny.

Reżyserem serialu jest Dariusz Twaróg, który w swym dorobku ma m.in. poruszający dokument Skradzione marzenia o dziewczynkach z Indii zmuszanych do małżeństw w wieku nastoletnim, czy Dźwięk ciszy, w którym opowiada o dramacie społecznego wykluczenia, z jakim mierzą się w Rwandzie niesłyszące dzieci. 

Partnerem merytorycznym i organizacyjnym produkcji jest fundacja Avalon, która od lat zajmuje się wszechstronną pomocą osobom niepełnosprawnym.

Premierowe odcinki serii dokumentalnej „Pełnoseksualni” emitowane będą od 11 września w poniedziałki o 23:00 na antenie CANAL+ PREMIUM oraz kolejnego dnia w serwisie CANAL+ online.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Canal+