TVN Fabuła zaprasza na Festiwal Filmowy KINO 2023 – DEBIUT MUNKA.

Kolejna odsłon Festiwalu Filmowego KINO 2023 – ​DEBIUT MUNKA to okazja aby obejrzeć wybrane tytuły w TVN Fabuła.

Festiwal Filmowy KINO 2023 - DEBIUT MUNKA (TVN Fabuła)

Z tej okazji w specjalnym paśmie festiwalowym w dniach 4-17 września zostaną wyemitowane wybrane produkcje Studia. Widzowie będą mogli głosować na najlepszy film a zwycięzca otrzyma specjalną nagrodę TVN Fabuła, statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 10.000 zł. W tym roku Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich obchodzi swoje 15-lecie i skupi się na krótkometrażowych filmach Studia Munka, które miały swoją premierę w ciągu ostatnich lat.

Zobacz też: TVN i TV Puls dostępne w CANAL+ online

To niezwykła okazja, aby poznać polskie produkcje o różnorodnej tematyce. Trzydzieści Minut, Pierwszy Dokument, Młoda Animacja — to programy, w ramach których powstawały dzieła takich reżyserów i reżyserek jak: Piotr Trojan, Olga Bołądź, Piotr Domalewski, Marcin Filipowicz, Agnieszka Elbanowska. Wśród festiwalowych filmach będzie można zobaczyć występy znanych i cenionych aktorów m.in. Magdaleny Boczarskiej, Janusza Chabiora, Grzegorza Damięckiego, Łukasza Simlata, Katarzyny Herman, Katarzyny Figury i wielu innych.

Jednym z głównych celów Studia Munka jest wspieranie młodych twórców w ich debiutanckich projektach filmowych, dając im możliwość zdobycia   doświadczenia i wyrażenie własnego głosu w świecie kina. To miejsce, gdzie twórcy mają szansę rozwijać swoje talenty w produkcji  i zdobyć uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą.

To już 4. edycja Festiwalu Filmowego TVN Fabuła, który powstał w maju 2020 roku w odpowiedzi na wyjątkowe wyzwania tamtego czasu — pandemię COVID-19. Wtedy narodziła się idea Festiwalu Filmów w Czasie Kwarantanny — KINO 2020, pierwszego polskiego festiwalu organizowanego podczas izolacji.

TVN Warner Bros. Discovery aktywnie angażuje się w wspieranie polskiego kina oraz twórców filmowych poprzez swoje działania i inicjatywy. Dzięki emitowaniu rodzimych produkcji i promowaniu ich na swoich platformach, przyczynia się do rozwoju kultury filmowej w Polsce.

Przed nami okres pełen krótkich, ale nasyconych treścią historii!  Sprawdź szczegółową listę filmów wraz z harmonogramem emisji: TVN Fabuła KINO 2023 DEBIUT MUNKA.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: TVN