„Codename: Annika” od września na SkyShowtime!

SkyShowtime ujawnia oficjalny zwiastun i datę premiery szwedzko-fińskiego serialu oryginalnego „Codename: Annika”, który pojawi się wyłącznie na platformie już we wrześniu.

Oficjalna grafika serialu „Codename: Annika: od SkyShotime (2023)
Oficjalna grafika serialu „Codename: Annika: od SkyShotime (2023)

Sześcioodcinkowy thriller zatytułowany Codename: Annika (pol. Kryptonim: Annika) pojawi się w serwisie SkyShowtime już 30 wrzesnia 2023 roku. Serwis udostępnił dziś oficjalny zwiastun, kluczową grafikę i datę premiery swojej nowej oryginalnej serii kryminalnej z gatunku Nordic Noir. Serial będzie dostępny wyłącznie w SkyShowtime, pierwszy odcinek będzie można oglądać w dniu premiery, a nowe będą pojawiać się co tydzień.

Sprawdź też: „Most nad Sundem” sezon 4. od dzisiaj na Ale kino+

Serial Codename: Annika stworzony przez Mię Ylönen i Aleksiego Bardy’ego, zabiera nas za zasłonę ukrytego świata wysokiej klasy oszustw artystycznych i bada rzeczywistość kierowania podwójną tożsamością. W Codename: Annika główną rolę gra Sannah Nedergård (Yellow Sulphur Sky), która wciela się w fińską śledczą Emmę/Annikę zajmującą się oszustwami artystycznymi — jest to jej pierwsza główna rola w międzynarodowym serialu kryminalnym.

W tym serialu kryminalnym fińska detektyw Emma Haka wciąż kończy swoje tajne szkolenie, kiedy zostaje wysłana z misją do skorumpowanego świata handlu dziełami sztuki w Sztokholmie. Przybiera dziki i ognisty pseudonim Annika Stormare. W miarę jak śledztwo zabiera Emmę w głąb podziemnego świata, granice między nią a Anniką zaczynają się zacierać – kiedyś żyła i pozostawiła po sobie splątaną sieć tajemnic.

W serialu występują także Ardalan Esmaili (Snabba Cash) jako Rasmus Ståhlgren, Eva Melander (Border) jako Rina Olander i Helena Bergström (Dom Aniołów) jako Agatha Torstensson, a także Pekka Strang (Tom of Finland) jako Raimo Korpi, Miro Lopperi (Aikuiset) jako Sampo Raivio, Clarisse Lhoni-Botte (Rolling to You) jako Béatrice Joly i Charles Martins (Emily in Paris) jako Denver Carpentier. Serial reżyseruje AJ Annila (Rozjemca), jeden z czołowych reżyserów fińskich.

Codename: Annika otrzymał wsparcie rozwojowe od Fińskiej Fundacji Filmowej i programu Kreatywna Europa – MEDIA Unii Europejskiej i jest finansowana przez Business Finland – Audiovisual Production Incentive. Współtwórcami Helsinki-Filmi są Mia Ylönen i Aleksi Bardy.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: SkyShowtime