O-SOW to roślinny papier toaletowy, który może pomóc przyrodzie!

Biodegradowalny papier toaletowy O-SOW jest wykonany z nasion roślin, liści pomarańczy i aloesu – a do tego wspiera wzrost roślin!

O-SOW — biodegradowalny papier toaletowy z roślin

Projektantka Aviva Revivi jest studentką wzornictwa przemysłowego w Akademii Sztuki i Projektowania Bezalel i stworzyła biodegradowalny papier toaletowy o nazwie O-SOW. Ten produkt jest naprawdę wyjątkowy, ponieważ integruje nasiona, aby promować wzrost roślin! O-SOW wymyśliła podczas pieszej wycieczki po izraelskiej pustyni, gdzie zauważyła, że ​​często zdarzały się dni, kiedy nie spotykała ludzi, a mimo to natrafiała na porzucony papier toaletowy. Wtedy zdecydowała, że ​​chce rozwiązać ten problem.

Pomysłowy substytut papieru toaletowego wytwarzany jest z liści pomarańczy, aloesu i nasion roślin. Jest przeznaczony dla turystów, którzy „wolą siać i nawozić ziemię, zamiast pozostawiać po sobie ludzkie odpady”.

Do produkcji papieru toaletowego wykorzystano wyciśnięte pozostałości cytrusów i nasiona roślin. Revivi wybrała pomarańczę ze względu na jej elastyczność i aloes ze względu na jego miękkość. Szybki rozkład pomarańczy współpracuje z aktywnymi bakteriami E. coli znajdującymi się w ludzkich odchodach, dzięki czemu papier toaletowy po wyrzuceniu do środowiska naturalnego ulega biodegradacji dość szybko.

Ponieważ mówimy o plasterku pomarańczy, można go łatwo rozpuścić w wilgoci i płynach. Zjadają go zwierzęta, a on rozkłada się w ziemi, a nawet na chodniku przy ulicy. Nasiona różnych roślin są wplecione w O-SOW i przy pomocy bogatych w składniki odżywcze ludzkich odpadów, naturalny wysiew następuje po prostu poprzez ich użycie. Użyłam nasion mięty, piwonii, róży, pietruszki i rzeżuchy, ale moim celem jest sporządzenie mapy popularnych obszarów trekkingowych i przypisanie każdemu z nich liczby nasion odpowiednich do uprawy.

— powiedziała projektantka
Roślinny papier toaletowy O-SOW z nasionami roślin
Roślinny papier toaletowy O-SOW z nasionami roślin

Co ciekawe, w każdym opakowaniu znajdują się różne nasiona, dzięki czemu podróżni mogą wybierać na podstawie roślinności występującej na obszarze, do którego podróżują. Papier toaletowy O-SOW pakowany jest w jednorazowe opakowanie wykonane z papieru biodegradowalnego, wyposażone w rozrywaną nitkę umożliwiającą otwarcie, która informuje o rodzaju nasion i liczbie arkuszy w opakowaniu.

Projektantka dołączyła także etui wykonane z resztek materiału spadochronowego, które ma pomieścić resztę listków papieru po otwarciu paczki.

Etui na papier O-SOW
Etui na papier O-SOW

Revivi wybrała okrągły kształt papieru toaletowego, ponieważ stwierdziła, że ​​jego długość i szerokość umożliwiają podwójne wycieranie i są odpowiednie dla każdej wielkości dłoni. „Przy wyborze kształtu było dla mnie ważne, aby istniała opcja podwójnego użycia, która byłaby użyteczna w przypadku produktu i wyglądała przyjemnie i obiecująco, ale jednocześnie była odnawialna i wspierała walory produktu” – powiedziała Revivi.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Aviva Revivi | Yanko Design