Japończycy mają papier toaletowy do smartfonów

Wierzcie lub nie, ale na japońskich lotniskach zawieszono specjalny papier toaletowy do czyszczenia smartfonów – zobacz jak korzystać z toalety hi-fi.

Papier toaletowy do smartfonów - DoCoMo Wi-Fi

Firma NTT DoCoMo uruchomiła specjalną inicjatywę promocji papieru toaletowego dla smartfonów. Na początek specjalny papier higieniczny został rozwieszony w toaletach japońskiego lotniska międzynarodowego Narita International Airport.

Badania wykazały, że na smartfonach znajduje się znacznie więcej zarazków niż na desce klozetowej! Cóż, to prawda. Remedium na niebezpieczne zarazki znajdujące się na urządzeniach mobilnych ma być specjalny papier toaletowy dla smartfonów. Japoński koncern telekomunikacyjny NTT DoCoMo zainstalował te innowacyjne „czyściki” smartfonów w 86 kabinach znajdujących się w siedmiu toaletach lotniska. Niezwykły chusteczki będą dostępne w toaletach do 15 marca 2017 roku. Dozowniki z rolkami papieru toaletowego do smartfonów zostały doczepione obok dozowników ze zwykłym papierem. Teraz oprócz umycia rąk należy tez pamiętać o wyczyszczeniu smartfonów.

Według badań przeprowadzonych w 2015 roku i przez japońską firmę WC Toto Ltd., wielu zagranicznych gości chwaliło stan czystości publicznych toalet w Japonii. Szkoda, że wraz czystością toalet nie zostały wyeliminowane kłopoty z dostępnością usług Wi-Fi, lub całkowitym brakiem hotspotów podczas podróży po Japonii!.

Wywieszki promujące DoCoMo Wi-Fi w japońskich toaletach
Wywieszki promujące DoCoMo Wi-Fi w japońskich toaletach

Idąc za ciosem i sukcesami związanymi z czystością toalet, DoCoMo rozpoczęło kampanię informującą, udostępniając nadruk na specjalnym papierze o treści: Witamy w Japonii. Oprócz instrukcji dotyczącej czyszczenia znajdują się na nim także informacje na temat usług Wi-Fi i inne informacje turystyczne. Żeby było jeszcze bardziej dziwacznie i ciekawiej, firma udostępniła również oficjalny film promocyjny dla turystów odwiedzających kraj kwitnącej wiśni, na którym wyjaśnia jak korzystać z toalety w Japonii – musicie to zobaczyć:

HOW TO USE TOILETS in JAPAN. -日本のトイレの使い方-

Japonia słynie z wysokich standardów higienicznych i jego innowacyjnych toalet hi-fi, które posiadają podgrzewane deski i dysze z ciepłą wodą. Niektóre toalety mają również czujniki, które automatycznie podnoszą deskę jeśli to panowie chcą skorzystać z toalety. Nie ulega wątpliwości, że w Japonii, oprócz nowych technologii i żywności, sprawa toalet jest traktowana bardzo poważnie.

źródło: Indian Express – Believe it or not, Japan airport introduces special toilet papers to clean smartphones