Google udostępnia wersja zapoznawczą Chrome Web Store

Wczesna wersja zapoznawcza sklepu Google Chrome Web Store pokazuje „nowoczesne” przeprojektowanie — ma czystszy projekt, pasujący do ekosystemu Google’a.

Google Chrome Web Store Preview (9/2023)
Google Chrome Web Store Preview (9/2023)

Google uchyla rąbka tajemnicy, prezentując podgląd przeprojektowanej wersji sklepu Chrome Web Store, który przypomina estetyką sklep Google Play. Na stronie głównej usunięto pasek boczny kategorii, ale na stronach „Rozszerzenia” i „Motywy” został on przywrócony. Google nie podało ram czasowych oficjalnego pojawienia się nowych funkcji, jednak zanim to nastąpi, oczekuje od użytkowników i programistów opinii.

Sprawdź także: SafeSearch wyszukiwarki Google zamazuje już obsceniczne obrazy

Google pracuje nad udoskonaleniem wyglądu swojego sklepu Chrome Web Store, a wczesny podgląd pozwala nam zobaczyć, jak może wyglądać w przyszłości. Nowy wygląd sklepu Chrome Web Store jest dość podobny pod względem estetycznym do sklepu Google Play na urządzeniach mobilnych i komputerach stacjonarnych. Najłatwiejszą do zauważenia zmianą jest sposób, w jaki nowy sklep internetowy wypełnia widok monitora komputera w poziomie, eliminując pasek boczny kategorii.

Zamiast tego, tuż pod początkową, przewijaną w bok listą najważniejszych rozszerzeń, użytkownicy mogą znaleźć „najważniejsze kategorie”. Następnie strona rekomenduje rozszerzenia na podstawie upodobań użytkowników,.

Przejście na strony „rozszerzeń” i „motywów” szybko przywraca stary pasek boczny pełen kategorii. Na tych stronach nowy sklep internetowy Chrome’a wyświetla szersze kategorie z podkategoriami bezpośrednio poniżej, dzięki czemu użytkownicy mogą od razu kliknąć dokładnie to, czego szukają.

Na obu stronach znajdują się rekomendacje, które mogą Cię zainteresować. Jednak w przeciwieństwie do strony rozszerzeń, która oferuje sekcję „może Ci się spodobać”, strona z motywami nie ma takiej sekcji.

Przeprojektowana strona Google Chrome Web Store Preview - sekcja „Rozszerzenia”
Przeprojektowana strona Google Chrome Web Store Preview – sekcja „Rozszerzenia”

Wiele wyborów projektowych dokonanych w związku ze zbliżającą się przebudową sklepu Chrome Web Store jest (obecnie) dość standardowych dla Google’a. Większość z nich pasuje do języka projektowania Material You, z zaokrąglonymi narożnikami.

Firma twierdzi, że celem przeprojektowania sklepu internetowego jest wprowadzenie „zmodernizowanego interfejsu, spersonalizowanych rozszerzeń i wyselekcjonowanych rekomendacji”.

Nie wiadomo, kiedy użytkownicy mogą spodziewać się oficjalnego pojawienia się nowego wyglądu, ale jeśli jesteś ciekawy, możesz go także przetestować. Google chce zebrać jak najwięcej opinii od użytkowników i programistów, zanim dokona zmiany na dobre.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Android Central