„Zapisane” od Google’a (ponownie) dla wszystkich zakładek wyszukiwania

Usługa „Google Zapisane” jest dostępna i wciąż może posłużyć jako synchronizowany system zapisanych zakładek internetowych.

Google Zapisane

Od wielu lat Google oferuje zintegrowaną funkcję tworzenia zakładek dla linków (zapisanych w wyszukiwarce), filmów i seriali telewizyjnych (Google TV), zdjęć (Google Images) i miejsc (Google Maps). Funkcja, a przynajmniej strona, która pokazywała wszystko, co zapisałeś, nosiła nazwę „Zapisane”, kiedy została wprowadzona po raz pierwszy w 2017 roku. Otrzymała ona większą aktualizację w styczniu 2020 roku, kiedy zmieniono jej nazwę na „Kolekcje”.

Może Ci się spodobać: Google pracuje nad „Genesis” – narzędziem AI dla dziennikarzy

Od tego czasu pojawiło się jeszcze kilka przeprojektowań, w tym w grudniu ubiegłego roku, kiedy uproszczono interfejs użytkownika. Firma niedawno zmieniła nazwę „Kolekcje” na „Zapisane”, które można znaleźć na dolnym pasku aplikacji Google. W rzeczywistości pełna nazwa tej usługi to teraz Google Zapisane (ang. Google Saved).

Oprócz aplikacji Google na Androida i iOS możesz uzyskać do niej dostęp po zalogowaniu na google.com/saved, gdzie ponownie pojawia się „Google Saved”. Zobaczysz siatkę „Wszystkie zapisane elementy”, a następnie wszystkie „Twoje kolekcje”. W prawym dolnym rogu znajduje się przycisk +Utwórz oraz możliwość udostępniania kolekcji innym osobom za pomocą linku.

Przycisk „Zapisz” znajdziesz w rozszerzonym menu wyszukiwania i grafiki, a także w prawym górnym rogu niestandardowych kart Chrome’a na Androida po otwarciu wyniku wyszukiwania lub artykułu z Odkrywaj.

Nowa nazwa jest interesująca i być może jest oznaką ciągłego rozwijania tej funkcji. Jednak największym problemem może być to, jak archaiczny jest interfejs użytkownika strony głównej pod systemami Android i iOS, ponieważ jest on oparty na sieci, a nie jest natywny.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google | 9TO5Google