PLAUD NOTE to pierwszy na świecie dyktafon oparty o ChatGPT

Dyktafon PLAUD NOTE zasilany jest przez sztuczną inteligencję ChatGPT, który można przyczepić do iPhone’a – nagrywa rozmowy i podsumowuje spotkania.

PLAUD NOTE - dyktafon AI z ChatGPT

Sztuczna inteligencja póki co nie zawsze i wszędzie może nas zastąpić, ale na pewno jest po to, aby ułatwić nam życie. PLAUD NOTE od Plaud Design to pierwsze na świecie urządzenie nagrywające głos obsługiwane przez ChatGPT, które przechwytuje pliki audio, dokonuje ich transkrypcji, podsumowuje i udostępnia całe nagranie w przystępnej formie. Wystarczy nacisnąć przycisk, a PLAUD NOTE nagrywa dźwięk, tak jak zwykły dyktafon… ale kiedy skończy, jego procesor zasilany przez GPT konwertuje również notatki dźwiękowe na tekst i je streszcza.

Zobacz też: TP-7 od Teenage Engineering wygląda jak iPod z innego wszechświata

PLAUD NOTE jest kompatybilny z MagSafe, dzięki czemu można go przypiąć do iPhone’a (lub nawet telefonu z Androidem za pomocą naklejki pierścieniowej MagSafe) i daje możliwość nagrywania i transkrypcji rozmów telefonicznych, spotkań i długich notatek głosowych… wszystko za pomocą prostego naciśnięcie przycisku!

Dyktafon był niegdyś bardzo ważnym narzędziem pracy dla dziennikarzy, studentów lub pisarzy, którzy chcieli nagrać wywiady, wykłady lub po prostu pomysły. Aplikacja do nagrywania w smartfonach praktycznie uśmierciła te urządzenia – ale natywna aplikacja do nagrywania w telefonie wciąż nie może wszystkiego zrobić za nas.

Dzięki usługom PLAUD AI w aplikacji nagrania są inteligentnie przepisywane na precyzyjne teksty i natychmiast podsumowywane w notatkach ze spotkań, mapach myśli, listach rzeczy do zrobienia i nie tylko.

Dyktafon z AI zaprojektowany został jako eleganckie urządzenie sprzętowe, które może być używane samodzielnie lub jako akcesorium do smartfona, PLAUD NOTE nie tylko nagrywa dźwięk, ale także tłumi hałas, podkreśla głosy i zamienia mowę na tekst za pomocą sztucznej inteligencji. Zasilany przez ChatGPT, PLAUD AI może transkrybować nagrania w 57 różnych językach, a także podsumować tekst w kluczowych punktach.

PLAUD NOTE - dyktafon AI z ChatGPT
PLAUD NOTE – dyktafon AI z ChatGPT

Ma zaledwie 0,117 cala grubości i jest imponująco smukłym gadżetem, którego można używać samodzielnie lub przypiąć do iPhone’a za pomocą etui MagSafe. Konstrukcja ze stopu aluminium nadaje PLAUD NOTE najnowocześniejszą estetykę, a 64 GB pamięci wewnętrznej i 30-godzinna żywotność baterii podczas nagrywania zapewniają produktywność podczas wszystkich długich spotkań, sesji burzy mózgów, wykładów i prezentacji dla klientów.

Pojedynczy przełącznik na PLAUD NOTE pozwala przełączać się pomiędzy jego dwoma trybami – jako standardowego urządzenia rejestrującego dźwięk, jak również rejestratora rozmów. Gdy włączony jest ten drugi tryb, wbudowany w PLAUD NOTE czujnik przewodzenia wibracji (VCS) uruchamia się, wyraźnie wychwytując dźwięk z telefonu, a także dźwięk głosu.

Czysty, precyzyjny dźwięk z redukcją szumów AI — dwa wysokiej klasy mikrofony Knowles Sisonic™️ zapewniają dźwięk o jakości DVD do 1536 kb/s. Rozwiązanie SVE Call Solution redukuje hałas o ponad 25 dB i zachowuje szczegóły wysokich częstotliwości, zapewniając lepsze wrażenia słuchowe.

Smukła konstrukcja PLAUD NOTE kryje pod maską naprawdę innowacyjną technologię. To nie tylko urządzenie nagrywające przyklejone z tyłu telefonu. Pod aluminiową obudową znajduje się szereg mikrofonów PLAUD NOTE – dwa mikrofony MEMS do nagrywania głosu oraz nagrywania zewnętrznego hałasu w celu wyeliminowania, a także jeden VCS do odbierania dźwięku z telefonu podczas rozmowy.

Wbudowana karta MultiMediaCard (eMMC) zapewnia 64 GB wbudowanej pamięci, umożliwiając przechowywanie do 480 godzin nagrań na urządzeniu PLAUD NOTE, a wbudowana bateria 400 mAh zapewnia PLAUD NOTE 30 godzin nagrywania, z możliwością do ładowania za pomocą zastrzeżonej ładowarki z magnetycznym punktem kontaktowym. PLAUD NOTE jest również wyposażony w funkcje Wi-Fi i BLE, współpracując z aplikacją na smartfona w celu przechowywania i odtwarzania nagrań lub przeglądania transkrypcji, zapewniając jednocześnie szyfrowanie danych przez cały czas.

PLAUD NOTE można kupić od 99 USD (w promocji) i jest dostępny w trzech kolorach – anodowanej czerni, klasycznym srebrze i eleganckim różowym złocie, z dopasowanymi kolorowymi obudowami MagSafe.

Łączy się z aplikacją PLAUD (dostępną zarówno na Androida, jak i iOS-a), która umożliwia dostęp do przechowywanych lokalnie nagrań na żądanie, a nawet zapewnia 10.000 minut bezpłatnego przechowywania w chmurze przez 3 lata.

Funkcje PLAUD AI są jednak płatne, ponieważ opierają się na płatnych kluczach API OpenAI. Użytkownicy otrzymują 1-miesięczną bezpłatną wersję próbną PLAUD AI, która obejmuje transkrypcję w 57 językach wraz z funkcjami podsumowania. Po okresie próbnym możesz wykupić roczną subskrypcję PLAUD AI za 39 USD ze zniżką, czyli mniej niż połowę rocznej ceny ChatGPT Plus i dużo taniej niż zatrudnienie asystenta do robienia notatek, transkrypcji spotkań i nagrywania wydarzenia i rozmowy.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design | Plaud Design