Vestaboard to taka tablica dworcowa w Twoim domu – ale znacznie bardziej cool

Niezwykle pomysłowy i wszechstronny wyświetlacz komunikatów tekstowych Vestaboard to kreatywna konkurencja da jakiegokolwiek inteligentnego wyświetlacza Google’a czy Amazonu.

Tablica Vestaboard zarządzana przez aplikacje mobilną
Tablica Vestaboard zarządzana przez aplikacje mobilną

Działająca od stu let technologia dzielonych klap została znacznie ulepszona, a gwiazdy, takie jak Drake i Jennifer Garner, używają ich w swoich domach, z kolei firmy, takie jak Google i Netflix, wdrażają urzekający system wyświetlania wiadomości we własnych biurach. W ekranach cyfrowych jest coś „nudnego” – pewnie dlatego, że są dla nas zbyt powszechne. Są bardzo podobne do Supermana – zbyt zdolne, niepokonane i bez prawdziwej tajemnicy. W żadnym wszechświecie Superman nigdy nie jest słabszy.

Jeśli cyfrowe ekrany już Cię nie ekscytują, to z pewnością nie jesteś sam. Vestaboard został zaprojektowany, by być Batmanem wśród ekranów cyfrowych — jest uroczo nowoczesny, czerpiąc z przeszłości i jest owiany mistyczną tajemnicą. Urządzenie zaprojektowali Faiza Moore i Fred Bould i jeśli masz na zbyciu około 18 tys. zł (3795 euro) to możesz je zamówić na oficjalnej stronie internetowej projektu.

Vestaboard wykorzystuje 8448 pięknie wydrukowanych, precyzyjnie zaprojektowanych podzielonych klapek do wyświetlania tekstu i kolorów, co daje znacznie bardziej kapryśną, choreograficzną, oldschoolową alternatywę dla cyfrowego wyświetlacza.

Dzięki 6 rzędom liczącym 22 jednostki znakowe daje łączną liczbę 132 znaków na wiadomość wyświetlaną w jednym czasie. Co ważne Vestaboard łączy się ze smartfonem, aby wyświetlać wszystko, co sobie wymarzysz, i zawiera opcjonalne funkcje powiadomień i informacji z ponad 250 źródeł.

Trzepotanie przelatujących prostokątnych tabliczek w Vestaboard jest wciągające i ekscytujące dla oka… i w przeciwieństwie do wyświetlaczy cyfrowych, patrzenie na Vestaboard nigdy nie jest męczące!

Vestaboard dodaje odrobinę dynamizmu do każdego pomieszczenia, czy to w domu, w biurze, czy w przestrzeni handlowej. W domu rodziny korzystają z Vestaboard, aby witać gości, świętować okazje, ustalać codzienne menu lub ogólnie utrzymywać plan dnia. Pary i przyjaciele świetnie się bawią, wymieniając swoje najlepsze żarty. W przestrzeniach komercyjnych Vestaboard może pełnić funkcję dynamicznego menu, tablicy ogłoszeń lub instalacji przyciągającej uwagę przechodniów lub witającej ważnych klientów.

Bezpłatna aplikacja mobilna (dostępna tez w wersji internetowej) pozwala zarządzać wyświetlanymi wiadomościami na Vestaboard poprzez wpisywanie cytatów lub wiadomości. Za pomocą edytora wizualnego można tworzyć też własne projekty na Vestaboard – ułożone wzory z kolorowych klapek.

Vestaboard w domu
Vestaboard w domu

Możesz także wybrać Vestaboard+, płatną usługę subskrypcji, która umożliwia podłączenie Vestaboard do wielu kanałów z wiadomościami online, kursami giełdowymi, cenami kryptowalut (jeśli się nimi interesujesz), wynikami sportowymi i nie tylko. Możesz także zsynchronizować go ze swoim kalendarzem, aby wyświetlić nadchodzące wydarzenia, lub z serwisami Spotify, Apple Music lub Sonos, aby wyświetlić tytuł i wykonawcę aktualnie odtwarzanego utworu.

Biała wersja Vestaboard - z bliska
Biała wersja Vestaboard – z bliska

Inteligentna tablica mechaniczno-cyfrowa Vestaband zdobyła nagrodę Red Dot Design Award. Sprzedawana jest w kolorze czarnym lub białym, z pasującymi pojedynczymi bitami (modułami – ruchomymi klapami). Każdy bit jest rygorystycznie testowany w milionach cykli, aby trafić dokładnie we właściwe miejsce we właściwym czasie, a nawet można go wymieniać pojedynczo, jeśli coś pójdzie nie tak i zostanie uszkodzony.

Cały wyświetlacz analogowy jest produkowany przy użyciu najwyższej jakości materiałów i komponentów i został zaprojektowany przez ludzi z Bould Design, którzy pracowali również z Nest, Roku, Eero i GoPro.

Vestaboard posiada własną aplikację mobilną, która jest kompatybilna zarówno z urządzeniami pracującymi pod systemem Android, jak i iOS i może być również używana jako aplikacja internetowa z laptopa lub komputera stacjonarnego.

Tablica zapewnia wrażenia, którym nie może dorównać żaden wymyślny inteligentny wyświetlacz kontrolowany przez Alexa/Siri/Google. Atrakcyjność Vestaboard jest multisensoryczna, ze znajomym trzepoczącym dźwiękiem klapek, gdy zmieniają swój stan. Wspaniale jest też na niego patrzeć, a w przeciwieństwie do ekranów cyfrowych ma bardziej ludzki charakter i niezaprzeczalne poczucie tajemnicy!

Obawiam się, że tablica nie obsługuje polskich znaków diakrytycznych, ale tak jak kiedyś w początkach wiadomości SMS, doskonale można sobie poradzić :)

Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej Vestaboard
Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej Vestaboard

Aplikację mobilna Vestaboard można pobrać bezpłatnie z oficjalnych sklepów, klikając na poniższe przyciski:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Vestaboard | yanko Design