Apple pracuje nad iPhone’em bez ramek i notcha – to pewne

Jak donosi Ice Universe, firma Apple powoli przygotowuje się do wprowadzenia całkowicie bezramkowego iPhone’a z Face ID pod wyświetlaczem i szklaną obudową.

Nieoficjalny projekt bezramkowego iPhone'a z systemem Face ID pod wyświetlaczem
Nieoficjalny projekt bezramkowego iPhone’a z systemem Face ID pod wyświetlaczem | fot Ice Universe

Według dobrze znanego źródła Ice Universe, Apple może być blisko opracowania iPhone’a z prawie całkowitym wyeliminowaniem. Smartfon, który może zobaczymy w ciagu kilku lat będzie miał jednocześnie całkowicie umieszczone Face ID pod wyświetlaczem. Chiński przeciek Ice Universe trafił na Twittera (teraz już X), ze stwierdzeniem, że Apple pracuje nad iPhone’em bez ramek – lub przynajmniej czymś bardzo zbliżonym. Powołując się na nienazwane źródła, Ice Universe informuje, że Apple poprosił swoich partnerów dostarczających wyświetlacze – Samsunga i LG o opracowanie nowych paneli OLED. Jednak Apple podobno będzie i tak wyświetlać Dynamic Island pod ukrytym Face ID.

Zobacz też: iPhone bez notcha dopiero w 2024 roku?

Jedną z godnych uwagi zmian konstrukcyjnych, które mają pojawić się wraz z iPhone’em 15 Pro, są cieńsze ramki, co jest kolejnym krokiem Apple’a do zminimalizowania ramek iPhone’a. Jednak po raz pierwszy usłyszeliśmy o jakichkolwiek planach Apple’a, żeby w przyszłym iPhonie całkowicie pozbyć się ramek. Jeśli Apple zdoła stworzyć ramkę tak cienką jak na ujawnionej grafice, powinno to zapewnić oszałamiający projekt.

Nie jest to jednak pierwszy raz, kiedy pojawiają się plotki o tym, że Apple całkowicie ukryje Face ID pod przednim panelem. Poprzednie plotki wskazywały na to, że ta funkcja pojawi się wraz z iPhonem 17 Pro w 2025 roku, który ma być pierwszym prawdziwie pełnoekranowym iPhone’em. Apple rozpoczął proces wprowadzania Face ID pod wyświetlaczem wraz z premierą iPhone’a 14 Pro w którym część systemu ukryta jest za wyświetlaczem. Umożliwiło to stworzenie mniejsze wycięcie (notcha) Dynamic Island w kształcie pigułki zamiast większych wycięć, które znamy z poprzednich modeli.

Ice Universe twierdzi również, że Apple zamknie iPhone’a w „nowym typie ultramocnej” szklanej obudowy unibody. Oznaczałoby to odejście od obecnego podejścia Apple, które polega na wykorzystaniu metali, takich jak aluminium i stal, jak w przypadku iPhone’a 14 Pro i tytanu, o którym mówi się w przypadku iPhone’a 15 Pro.

Apple jest dobrze znane z tego, że ma zespół naukowców zajmujących się technologią, którzy nieustannie eksperymentują z nowymi materiałami, z których część trafia do produkcji, na przykład całkowicie złoty oryginalny zegarek Apple Watch Edition i kolejne modele ceramiczne.

W rzeczywistości możliwe jest, że szkło, do którego odnosi się Ice Universe, może być szkłem ceramicznym. Kiedy w 2016 roku pojawił się pierwszy ceramiczny zegarek Apple Watch Edition, od razu pojawiły się spekulacje, że możemy zobaczyć iPhone’a z ceramiczną obudową.

Apple z pewnością nie byłby pierwszym producentem, który wyprodukowałby smartfon z ceramicznym unibody. Seria Mi Mix chińskiego producenta Xiaomi zawiera ceramiczne konstrukcje typu unibody, które z pewnością zapewniają ultra-premium wygląd i styl, który byłby zgodny z podejściem premium firmy Apple. To wszystko z pewnością brzmi bardzo kusząco.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Twitter (X) NotebookCheck