Podobno Apple testuje iPhone’a bez notcha?

W sieci pojawiły się nieoficjalne informacje, że Apple testuje prototyp 6,7-calowego iPhone’a z całym mechanizmem Face ID umieszczonym w górnej ramce.

Koncepcja iPhone'a bez notcha
Koncepcja iPhone’a bez notcha

Apple jest prawdopodobnie pierwszą firmą, która zainicjowała trend wprowadzenia nacięć (notcha) na ekranach smartfonów. Jak zawsze, rywale Apple’a na początku wyśmiewali giganta za wprowadzenie „dziwactwa”, a później zaczęli wdrażać podobny projekt na swoich telefonach. Podobno Apple testuje nowy prototyp iPhone’a z 6,7-calowym wyświetlaczem i bez jakichkolwiek szpecących wycięć.

Powyższa grafika została stworzona przez Bena Geskina, aby pomóc zwizualizować nowego iPhone’a, który może zostać wprowadzony na rynek w 2020 roku. Poza tym pojawia się wiele doniesień wskazujących, że Apple wyda iPhone’a z wyświetlaczem o przekątnej 6,7 cala. Popularny analityk Ming-Chi powiedział również, że w 2020 roku Apple wypuści iPhone’y z ekranami o przekątnych 5,4 cala 6,1 cala i 6,7 cala. Nie trzeba dodawać, że w przyszłym roku iPhone’y pojawią się już z obsługą sieci 5G. Ponadto w najnowszym raporcie Kuo stwierdził również, że konstrukcja obudowy iPhone’a 2020 będzie wyglądać podobnie do iPhone’a 4.

Oczekuje się, że do 2020 roku pojawią się również iPhone’y z dotykowym czujnikiem ID, który będzie funkcjonował obok Face ID. Apple porzuciło Touch ID wraz z wprowadzeniem iPhone’a X w 2017 roku i całkowicie wyeliminowało go z modeli iPhone’a i iPada w zeszłym roku. Mimo, że Face ID znacznie się poprawiło od czasu jego pierwszego uruchomienia, w niektórych scenariuszach się nie sprawdza – nie jest tak wygodny w użyciu, jak Touch ID.

Od kilku lat Apple wypróbowuje nowe rozmiary ekranów dla iPhone’a. Od 2017 roku firma rozpoczęła wypuszczanie trzech iPhone’ów – w 2018 roku Apple wypuściło iPhone’a XR, jako urządzenie podstawowe. Apple kontynuuje tradycję i nawet w tym roku wypuściło trzy iPhone’y i poprawiło konwencję nazewnictwa.

iPhone 11 Pro to zarazem dobry, zły i brzydki smartfon od Apple’a…

Wszystko wygląda na to, że Apple robi wszystko, co w jego mocy, aby walczyć z nasyceniem rynku smartfonami, a innowacyjne funkcje są prawdopodobnie najlepszym sposobem na prowadzenie w wyścigu.

źródło: iPhoneHacks