W aplikacji PKP Intercity wreszcie zapłacisz za pomocą Apple Pay

Najnowsza wersja aplikacji PKP Intercity doczekała się wreszcie płacenie z użyciem Apple Pay oraz wyszukiwanie stacji z funkcją metastacji.

Płatności Apple Pay i funkcja metastacji w aplikacji PKP Intercity
Płatności Apple Pay i funkcja metastacji w aplikacji PKP Intercity

W oficjalnej aplikacji PKP Intercity pasażerowie kupili przez pierwsze trzy miesiące jej funkcjonowania ponad 300 tysięcy biletów. Od teraz w aplikacji PKP Intercity można płacić już z użyciem Apple Pay czyli jednego z najpopularniejszych systemów płatności internetowych na świecie. Wcześniej podróżni mogli skorzystać z płatności kartą, płatności mobilnych BLIK, a od początku marca 2023 roku również z płatności Google Pay.

Zobacz też: Bilety na PKP Intercity kupimy także w mPay

Wraz z nową wersją wprowadzono funkcję metastacji, która jest dużym udogodnieniem dla podróżnych, bowiem dzięki niej w wyszukiwarce nie trzeba wpisywać dokładnej nazwy stacji. Wystarczy wpisać wyłącznie nazwę miejsca, w którym rozpoczyna i kończy się podróż, a system pokaże wszystkie połączenia dostępne z danego miasta czy miejscowości.

W praktyce oznacza to, że jadący z Warszawy do Krakowa podróżny nie musi wpisywać w wyszukiwarce „Warszawa Centralna”, a wystarczy że wpisze frazę „Warszawa (dowolna stacja)”. Aplikacja pokaże wszystkie pociągi odjeżdżające z różnych stacji w stolicy. Podobnie jest z celem podróży – zamiast wpisywać „Kraków Główny” wystarczy wpisać „Kraków (dowolna stacja)”, a aplikacja pokaże pociągi zatrzymujące się na różnych stacjach w stolicy Małopolski. Nowa funkcjonalność zapewni pasażerom bardziej elastyczne planowanie podróży oraz szybsze i wygodniejsze sprawdzenie dostępnych połączeń dla wybranych miast.

Do dostępnej od początku roku nowej aplikacji PKP Intercity systematycznie dodawane są nowe funkcje i ulepszenia. Na początku marca pasażerowie zyskali możliwość graficznej rezerwacji miejsc w wybranych składach wagonowych Express InterCity, możliwość płatności Google Pay i graficzną prezentację frekwencji.

Przewoźnik zapowiada, że w kolejnych wersjach aplikacji doda możliwość udostępnienia biletu w formacie PDF, sprzedaż biletów międzynarodowych czy możliwość dodania biletu do kalendarza. W niedalekiej przyszłości aplikacja pokaże stacje pośrednie na trasie przejazdu, informacje o opóźnieniach oraz umożliwi zakup biletu z więcej niż jedną przesiadką w jednej transakcji oraz udział w offsecie ekologicznym.

Oficjalną aplikację mobilną PKP Intercity pobierzesz ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: PKP Intercity