Pierwszy Mac z M3 podobno ma pojawić się w październiku

Apple może wypuścić pierwsze modeli komputerów Mac z chipem M3 Apple Silicon przed końcem 2023 roku.

iMac M3 Apple Silicon chip

Firma Apple często wprowadza nowe komputery Mac jesienią w ramach odświeżenia całego katalogu urządzeń, a rok 2023 prawdopodobnie będzie obejmował tę samą procedurę. Tej jesieni premiery w październiku mają obejmować modele komputerów Mac i MacBook z chipem M3. Mark Gurman pisze w swoim biuletynie „Power On” dla Bloomberga, że w tym roku może się odbyć październikowe wydarzenie dotyczące premier Maca. Przewiduje się, że tej jesieni oferta będzie obejmować iMaca M3, 13-calowego MacBooka Air wyposażonego w M3 oraz 13-calowego MacBooka Pro w wersji M3.

Zobacz też: Apple wydało MacBooka Pro z czipem M2 Pro i M2 Max

Chociaż lista obejmuje aktualizację MacBooka Air, zmiana niekoniecznie będzie dotyczyć 15-calowego MacBooka Air. Gurman powiedział w czerwcu, że odpowiednik M3 większego modelu pojawi się w 2024 roku.

Chociaż w poprzednich latach Apple organizowało wydarzenia związane z jesiennymi premierami komputerów Mac, nie ma gwarancji, że tak się stanie teraz. Ponieważ aktualizacja jest wersją podbicia specyfikacji, a nie wprowadzającą nowe projekty, jest prawdopodobne, że Apple może zamiast tego przeprowadzić premierę opartą na komunikacie prasowym zamiast pełnego wydarzenia.

Gurman wcześniej informował, że chipy M3 miały się pojawić najwcześniej pod koniec 2023 roku.

Gurman informuje także, że trwają prace nad komputerem iMac z dużym ekranem, ale 30-calowy model prawdopodobnie zadebiutuje dopiero w 2024 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Insider