A co gdyby iPhone miał zwijany ekran?

Apple wciąż nie uznało, że technologia pozwala na stworzenie składanego iPhone’a, ale myśli na przykład o zwijanym ekranie.

Rysunek z wniosku patentowego, przedstawiający koncepcję zwijanego ekranu smartfona | fot. Apple
Rysunek z wniosku patentowego, przedstawiający koncepcję zwijanego ekranu smartfona | fot. Apple

Firma Apple jest jak dotąd jednym z niewielu dużych producentów telefonów komórkowych, który jeszcze nie stworzył składanego urządzenia mobilnego. Podczas gdy Google, Samsung i Motorola stworzyli jakiś rodzaj składanego wyświetlacza w swoich flagowych smartfonach, Apple wydaje się czekać, aż technologia stanie się mniej eksperymentalna i bardziej gotowa, aby wejść na duży rynek. Przynajmniej według giganta z Cupertino, nie jest to ten moment, aby wprowadzić składanego iPhone’a na rynek.

Składany iPhone jest wciąż daleko…

Teraz Apple zarejestrowano wniosek patentowy, opisujący zwijany wyświetlacz. Wydaje się, że ekran roluje się trochę jak futurystyczny zwój papirusu ze starożytnego Egiptu – to trochę inne podejście niż dostępne obecnie składane wyświetlacze.

Warto zauważyć, że jest bardzo mało prawdopodobne, że wkrótce zobaczymy jakikolwiek składany ekran w iPhonie. Patenty są tylko po to, aby upewnić się, że technologia jest w jakiś sposób chroniona, gdyby Apple chciało to zrobić w przyszłości. Ten jest jednak zabawny, a biorąc pod uwagę, jak wiele składanych urządzeń jest już dostępnych, łatwo zauważyć, że Apple może wypuścić składanego, lub w tym przypadku zwijającego się iPhone’a w najbliższej przyszłości.

Zobacz też: Nowy patent elastycznego wyświetlacza iPhone’a od firmy Apple

Ten składany ekran różni się nieco od innych – podczas gdy większość składanych ekranów, które mamy w tej chwili, dzieli się na pół w środku, aby urządzenie przypominało książkę, ten przewija się od krawędzi, gdy się rozszerzy i powiększy. Może to wymagać pewnego wysiłku, aby wyeliminować skłonność ekranów składanych do posiadania nieestetycznego rowka wzdłuż linii zagięcia.

To nie jest jednak tak, że w najbliższym czasie zobaczymy jednego z najlepszych iPhone’ów ze składanym ekranem – wiemy już, że iPhone 16 będzie płaskim ekranem jak wszystkie inne iPhone’y, a iPhone 15 jest na tyle blisko, że ten patent nic nie znaczy dla najbliższych planów Apple’a. Ale fajnie jest o tym pomyśleć, prawda?

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | iMore