„Kopciuszek” w 4K na Disney+ już w sierpniu!

Odnowiona wersja klasycznej bajki animowanej pt. „Kopciuszek” z 1950 roku pojawi się w serwisie Disney+ już 25 sierpnia!

„Kopciuszek” - Cinderella Disney+ (1950)

W serwisie Disney Plus pojawi się odrestaurowana wersję klasycznego filmu animowanego o Kopciuszku (tyt. oryg. Cinderella). Od 25 sierpnia 2023 roku można będzie przesyłać strumieniowo ten kultowy film animowany z 1950 roku w najwyższej jakości obrazu 4K. Disney twierdzi, że współpracował z ekspertami z Walt Disney Animation Studios, aby poprawić zarówno wygląd, jak i dźwięk filmu, zachowując jednocześnie „bogate kolory, kontrast i dokładność oryginalnych klatek i grafiki”.

Zobacz też: Już są pierwsze zrekonstruowane animacje Walt Disney Animation Studios

Aby stworzyć renowację, dyrektor renowacji w Walt Disney Studios Kevin Schaeffer powiedział, że zespół pobrał oryginalny negatyw Kopciuszka z Biblioteki Kongresu, a następnie zeskanował „kolejne zapisy kolorów ekspozycji w rozdzielczości 4K”. Stamtąd oczyścili wszelkie artefakty i szum oraz użyli narzędzi do renowacji, aby „uzyskać ostrzejszy i wyższej jakości obraz niż w poprzednich próbach”.

Ta wersja bajki Kopciuszek zadebiutowała już w lutym na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Podczas gdy Disney wydał fizyczną kopię odrestaurowanego filmu na płytach Blu-ray i DVD członkom Disney Movie Club na początku tego roku, udostępni film w fizycznej wersji wszystkim 1 sierpnia.

Na grafice przedstawiającej pojedyncze ujęcie (przed i po), możesz rzucić okiem na to, jak to będzie wyglądać jakość obrazu tej bajki po zremasterowaniu.

Zdjęcie „przed i po” przedstawiające renowację filmu „Kopciuszek”
Zdjęcie „przed i po” przedstawiające renowację filmu „Kopciuszek” | fot. Disney+

Jeśli nie możesz czekać do końca sierpnia lub po prostu nie masz subskrypcji Disney Plus, to zakup płyty będzie dodatkowym sposobem na obejrzenie odnowionego klasyka.

Tymczasem w serwisie można oglądać oryginalną wersję Kopciuszka:

O filmie

Kopciuszek wierzy, że jej marzenia o lepszym życiu wkrótce się spełnią. Z pomocą wiernych przyjaciół małych myszek oraz Dobrej Wróżki jej łachmany za dotknięciem magicznej różdżki przemienią się w zachwycającą suknię, w której będzie mogła pójść na królewski bal. Lecz gdy zegar wybije północ, czar pryśnie, a po tajemniczej dziewczynie zostanie tylko szklany pantofelek – klucz do najszczęśliwszego zakończenia w dziejach.

  • tytuł oryginalny: Cinderella
  • polski tytuł: Kopciuszek
  • reżyseria: Wilfred Jackson, Hamilton Luske, Clyde Geronimi
  • głosy: Ilene Woods, Eleanor Audley, Verna Felton, Claire DuBrey, Rhoda Williams, James MacDonald
  • rok premiery: 1950
  • czas trwania: 1 godz. 18 min.
  • gatunek: film animowany (rodzinny, fantasy, musical, romans)
  • produkcja: Disney

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Disney+ | The Verge