Sol Reader to pierwszy na świecie „czytnik e-booków VR”

Co gdyby czytnik e-booków był niematerialny i można go było używać w wirtualnej rzeczywistości? Tym właśnie ma być Sol Reader.

Sol Reader – czytnik e-booków VR

Problem z metaverse zawsze polegał na braku „wyjątkowych aplikacji”, które ponad wszelką wątpliwość przekonałyby użytkowników do korzystania z tego typu sprzętu. W przypadku smartfonów takimi aplikacjami były na przykład mapy albo aparat. W przypadku iPhone’a usługa iMessage jest niewątpliwie wyjątkową aplikacją do komunikacji. W przypadku Nintendo Switch były to Mario Kart, gry Zelda i Pokemon. Metaverse nie ma obecnie takiej aplikacji lub gry, ale ludzie z Sol mają sprytny pomysł – zamiast próbować uczynić metaverse immersyjnym, wzięli coś immersyjnego i zamiast tego przenieśli to do metaverse.

Zobacz też: PocketBook InkPad Color 2 już w sprzedaży!

Sol Reader to prawdopodobnie jedyny na świecie czytnik e-booków VR, który pozwala zanurzyć się w literaturze bez martwienia się o otoczenie. Stylizowany tak jak okulary VR, Sol Reader jest wyposażony w dwa wyświetlacze E Ink, dzięki czemu ma się wrażenie, że czytamy książkę, mając jednocześnie wolne ręce.

Co sprawia, że jest to potencjalnie pożądana aplikacja w Metaverse? Sol Reader skupia się na robieniu jednej rzeczy i robieniu jej dobrze. Zamiast być iPadem Pro w świecie wirtualnej rzeczywistości (VR), skupia się na byciu Kindle’em w VR, który nadal jest najpopularniejszym czytnikiem e-booków w historii… i pozostaje jednym z najbardziej dochodowych przedsięwzięć sprzętowych Amazona.

Urządzenie swoim wyglądem przypomina elegancką parę gogli VR. Według producenta, bezproblemowo łączy się z aplikacją na urządzenia z systemami iOS i Android na smartfonie przez Bluetootha. Dzięki Sol Readerowi można przesyłać bezprzewodowo pliki EPUB, takie jak eBooki, z telefonu bezpośrednio do urządzenia. Dzięki pomysłowej konstrukcji tekst jest elegancko wyświetlany na dwóch ekranach E Ink, z ciepłymi bocznymi światłami LED, które oświetlają ekran.

To, co sprawia, że Sol Reader jest tak imponujący, to jego innowacyjność. Większość wyświetlaczy E Ink nie ma bardzo wysokiej rozdzielczości, co może być koszmarem dla zestawów do VR i AR, które wymagają znacznie bardziej wyraźnych wyświetlaczy HD niż tablety czy telefony.

Sol Reader – czytnik e-booków VR

Przykładowo wyświetlacze w Apple Vision Pro są 64 razy bardziej szczegółowe niż wyświetlacze iPhone’a. Aby upewnić się, że nie zobaczysz wielu dużych pikseli na czytniku Sol Reader, użyto wyświetlaczy E Ink o wyższej rozdzielczości niż konwencjonalny czytnik e-booków, a także najnowocześniejszy system optyczny zaprojektowany z myślą o Twoim wzroku, z precyzyjnym powiększeniem i regulacją dioptrii.

Wbudowane czujniki światła dostosowują również intensywność ekranu do warunków zewnętrznych, ponieważ Sol Reader nie odcina całkowicie pola widzenia. Kątem oka można nadal kontrolować świat zewnętrzny.

Sol Reader – czytnik e-booków VR

Każdy czytnik VR jest sparowany z bezprzewodowym pilotem ręcznym, który umożliwia bezproblemowe przewijanie stron i przewracanie do woli. Dzięki 25-godzinnemu czasowi pracy (po dwugodzinnym naładowaniu baterii) można zagłębiać się w swoje ulubione książki przez wiele godzin bez przerwy, dzięki niewielkiemu zużyciu energii przez ekrany E Ink.

Sol Reader jest już dostępny w przedsprzedaży na stronie internetowej Sol. Dostępny jest w kilku kolorach: czarnym, srebrny, złoty lub niebieskim. Jego cena 350 USD może odstraszyć większość ludzi (biorąc pod uwagę, że Oculus Quest 2 kosztuje zaledwie 299 USD), ale dla osób szukających niszy podobnej do Kindle, Sol Reader może być po prostu najbardziej innowacyjnym doświadczeniem w czytaniu e-booków.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Sol Reader | Yanko Design (Sarang Sheth)