Nothing Watch (1) zauważony przed premierą Phone (2)

Nothing przygotowuje się do premiery Phone (2), ale wygląda na to, że firma przygotowuje sie też do wydania Nothing Watch (1).

Koncepcja smartwatcha Nothing Watch (1)
Koncepcja smartwatcha Nothing Watch (1) | fot. JunSeo Oh

Nowy model smartfona Nothing Phone (2) ma zadebiutować w lipcu tego roku, jednak nowe informacje wskazują na to, że na horyzoncie jest tez nowe urządzenie – pierwszy smartwatch od Nothing – Watch (1). Mukul Sharma odkrył szczegóły dotyczące pierwszego smartwatcha marki Nothing. Urządzenie certyfikowane jest już przez Bureau of Indian Standards (BIS) pod numerem modelu D395 – sugeruje to, że smartwatch może zadebiutować pod nową submarką, podobną do Particles by XO. Zazwyczaj Nothing certyfikuje swoje urządzenia pod istniejącą marką. Jednak BIS informuje, że zamiast tego D395 jest urządzeniem „CMF by Nothing”.

Chociaż Nothing nie ogłosiło jeszcze niczego pod swoją marką „CMF by Nothing”, zarejestrowało ten termin jako znak towarowy – przynajmniej w Australii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Niestety BIS nie podaje żadnych dodatkowych szczegółów na temat D395, ale wygląda na to, że „CMF by Nothing” może być marką globalną, a nie wyłącznie indyjską.

Inne organy regulacyjne, takie jak FCC w USA, nie opublikowały równoważnych wykazów dla D395, chociaż podobnie jest w przypadku nadchodzącego telefonu Nothing Phone (2).

Nawiasem mówiąc, Carl Pei zasugerował, że Nothing opracowuje swój pierwszy smartwatch. Na przykład w lutym napisał na Twitterze do swoich obserwujących, że wziął Galaxy Watch5 Pro „aby dowiedzieć się więcej o inteligentnych zegarkach”, zanim poprosił o opinie na temat różnych sposobów, w jakie fani korzystają z obecnych smartwatchy.

Firma opublikowała także film z reakcją na rendery Nothing Watcha, najwyraźniej podkreślając swoje zainteresowanie rynkiem smartwatchów. Pradwopodobnie Nothing nie wyda niczego przed premierą telefonu Phone (2), który ma pojawić się w przyszłym miesiącu. Wiadomo, że będzie miał procesor Snapdragon 8 Plus Gen 1 i charakterystyczny „przezroczysty projekt.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: NotebookCheck