Nothing Phone (2) zadebiutuje 11 lipca!

Po miesiącach zapowiedzi nowego modelu telefonu Phone (2) od Nothing, wreszcie wiemy kiedy zostanie zaprezentowany.

Nothing Phone (2) zostanie zaprezentowany 11 lipca 2023 roku

Firma Nothing Carla Pei wypuści swój drugi model telefonu, prawie dokładnie rok po premierze pierwszego Phone (1). jest to jednocześnie pierwszy telefon Nothing Phone, który trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Wiedzieliśmy, że Nothing Phone (2) pojawi się latem – w przyszłym miesiącu, a teraz znamy dokładną datę: 11 lipca 2023 roku – dzień przed pierwszymi urodzinami modelu Phone (1).

Nowy Phone (2) będzie zawierał chipset Snapdragon 8 Plus Gen 1 i większą baterię. Wiemy to wszystko, ponieważ Nothing zapowiedziało to w serii teaserów ze specyfikacją – to taktyka, którą założyciel Carl Pei uwielbiał stosować w swojej poprzedniej firmie, którą pomógł założyć: OnePlus.

Opierając się na najnowszej zapowiedzi towarzyszącej dzisiejszym wiadomościom, wygląda na to, że Phone (2) będzie nadal oferował diody powiadomień „glifów” z tyłu telefonu. Na tym urządzeniu są one częściowo elementem designu, a częściowo mają praktyczne zastosowanie, ponieważ może wskazywać różne typy nadchodzących powiadomień, migając w różnych wzorach. Wraz ze swoimi migającymi światłami Phone (1) był dobrym telefonem średniej klasy.

To się ma jednak zmienić wraz z wydaniem Phone (2), który według Peia zostanie wprowadzony na rynek jeszcze w tym roku. Kiedy to się stanie, Nothing jeszcze nie zdradziło. Rynek Androida w USA jest zdominowany przez Samsunga, pozostawiając Google’a, Motorolę i wszystkich innych daleko w tyle. Chociaż Phone (2) będzie wyglądał niezaprzeczalnie inaczej – przynajmniej z tyłu – co może być zaletą, jeśli trafi na półki sklepowe obok telefonów Galaxy i Pixel.

Mimo to będzie potrzebował znacznie więcej niż tylko pokazu świetlnego na obudowie, aby konkurować z uznanymi graczami, a 11 lipca 2023 roku dowiemy się dokładnie, czym będzie wyróżniał się jeszcze Phone (2).

Jeśli chcesz oglądać prezentację Nothing Phone (2) online w domu, wystarczy że wejdziesz na stronę nothing.tech we wtorek 11 lipca 2023 roku o godz. 17:00 czasu polskiego (CEST), aby samemu się przekonać.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Nothing