Co powiecie na smartwatch wykrywający wirusy?

Inteligentny zegarek Viclone wykrywający wirusy ostrzega użytkownika o niebezpiecznych patogenach w jego otoczeniu.

VICLONE - koncepcja smartwatcha wykrywającego wirusy
VICLONE – koncepcja smartwatcha wykrywającego wirusy | Design Dot

Pandemie, takie jak Covid-19, zakłócają nie tylko normalne życie, a ich następstwa mogą być bolesne. Wszyscy widzieliśmy, jak niebezpieczne może być rozprzestrzenianie się potencjalnie śmiertelnego wirusa, gdy mutuje on szybciej, niż możliwość wyprodukowania na niego szczepionki. To idealna okazja do wprowadzenia urządzenia zdolnego do wykrywania potencjalnie śmiercionośnych wirusów w środowisku, aby łatwiej unikać potencjalnych zagrożeń.

Zobacz też: Podkładka pod mysz Curble wydaje się być ergonomiczna i ładna

Przykładem może być smartwatch, który przypomina system wczesnego ostrzegania przed mikroskopijnymi patogenami. Oprócz tej ważnej funkcji inteligentne urządzenie do noszenia posiadałoby wszystkie zaawansowane funkcje śledzenia zdrowia, które posiadają dzisiejsze smartwatche.

Smartwatch nazwany Viclone od Designer Dot wciąż jest na etapie koncepcji i czeka na ten technologiczny przełom. Mógłby zasysać otaczające cząsteczki powietrza, aby wykryć obecność wszelkich znanych wirusowych czynników zakaźnych.

Od tarczy zegarka do góry tworzą się turbulencje, dzięki którym nic nie może uciec z cyklonu powietrza. Małe otwory wentylacyjne wzdłuż zewnętrznego obwodu tarczy zegarka – między wyświetlaczem a korpusem – pochłaniają otaczające powietrze.

Ten inteligentny gadżet został opracowany specjalnie dla osób podatnych na alergeny i infekcje. Gdy tylko zostanie wykryty wirus lub alergen, ekran urządzenia zmienia kolor na czerwony, a wibracje mają szybciej ostrzec przed potencjalnym zagrożeniem.

Z tyłu wyświetlacza zegarka znajdują się wszystkie zaawansowane czujniki, które pozwalają kontrolować wskaźniki zdrowotne, takie jak tętno, poziom tlenu, poziom stresu i inne.

VICLONE - koncepcja smartwatcha wykrywającego wirusy

Wyświetlacz zegarka można odłączyć od głównego korpusu, aby wyczyścić podstawę, ponieważ wiele zanieczyszczeń i toksyn zostaje w tym miejscu zasysanych. Od czasu do czasu te części wymagają czyszczenia, a użytkownik może to łatwo zrobić czystą ściereczką z mikrofibry. VICLONE można ładować jak każdy inny smartwatch, więc nie ma z tym żadnych kłopotów.

VICLONE - koncepcja smartwatcha wykrywającego wirusy

Podczas gdy innowacje technologiczne będą odgrywać kluczową rolę w rozwoju takiego urządzenia do noszenia, zdolnego do wykrywania wirusów, myślę, że kiedyś w przyszłości się pojawi, kiedy będziemy walczyć o przetrwanie w dystopijnym świecie walczącym z niebezpieczeństwami zmian klimatu lub wielkiej pandemii, jakiej nie widziano dotąd w historii ludzkości.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design