Przenośny zaparzacz FinalPress V2 do kawy można zabrać wszędzie!

Dofinansowana na kwotę ponad 1,3 mln USD (5,8 mln zł), ta mała przenośna kawiarka ciśnieniowa parzy podobno przepyszną kawę.

FinalPress V2
FinalPress V2 | Brew Coffee & Tea Directly in Your Cup

Zupełnie jakby praska francuska i torebka herbaty miały razem dziecko – FinalPress V2 szybko staje się nowym popularnym sposobem parzenia świeżej kawy, gdziekolwiek jesteś. Dzięki przenośnej, lekkiej, całkowicie metalowej konstrukcji, FinalPress V2 od Advencher zapewnia jakość French Press, ale bezpośrednio w filiżance/kubku. Wszystko, co musisz zrobić, to napełnić FinalPress wybraną kawą, zamknąć i zanurzyć w wodzie, aby rozpocząć proces zaparzania. Możesz używać FinalPress V2 z gorącą wodą lub nawet z zimną, aby uzyskać dłuższy zimny napar. Gdy skończysz, naciśnij tłok na górze, aby wydobyć całą dobroć z koszyka na kawę. Według twórców gadżetu kawa jest tak świeża jakby została zaparzona w filiżance.

Przeczytaj także: Kawa z mlekiem może mieć większe korzyści zdrowotne

Druga generacja gadżetu FinalPress V2 ma ten sam klasyczny design z kilkoma dopracowanymi detalami, które poprawiają parzenie i ułatwiają czyszczenie. Podczas gdy oryginalny FinalPress zebrał imponujące fundusze w wysokości 405.000 USD, FinalPress V2 wyprzedza swojego poprzednika, a ponad 20.000 sponsorów zebrało oszałamiającą kwotę 1,3 miliona USD, aby finansować projekt FinalPress V2. Powód?

Cóż, francuskie praski do zaparzania (French Press) są ładne, ale są niezgrabne i łamliwe, a tradycyjne przelewanie generuje odpady z filtra papierowego przy każdym użyciu.

Aby rozwiązać te problemy – mały przenośny „ekspres” do kawy FinalPress V2 został zaprojektowany tak, aby można go było zabrać wszędzie, a jednocześnie jest w całości metalowy, więc nie ma konieczności używania filtrów papierowych / tkaninowych na koniec parzenia kawy. Działa również z liśćmi herbaty, chociaż cienka, laserowo wycinana siatka o grubości 200 mikronów V2 jest doskonała do filtrowania małych fusów z kawy.

Konstrukcja FinalPress V2 jest prosta i przenośna. Pomyśl o tym jako o własnej, osobistej wersji torebki z herbatą. Ma zgrabną, zanurzalną konstrukcję, która pasuje do każdego kubka lub szklanki, z wąskim mechanizmem tłoka, który unosi się nad krawędzią, co ułatwia chwytanie.

Zaparzanie napojów w FinalPress v2
Zaparzanie napojów w FinalPress v2

Aby użyć FinalPress V2, po prostu napełnij go wybraną mieloną kawą (do 35 gramów), zamknij i zanurz w wodzie. Aby uzyskać gorący napar, mieszaj go przez kilka minut, w zależności od preferowanego czasu parzenia. W przypadku zimnych naparów pozostaw na 12-24 godziny, w zależności od intensywności, jaką lubisz. Gdy skończysz, naciśnij tłok, aby zmaksymalizować napar kawy i wypchnąć jak najwięcej wody z wnętrza FinalPress. Każdy FinalPress V2 jest również wyposażony w pokrowiec, w który można go włożyć, aby nie przeciekał. Czyszczenie jest również łatwe, ponieważ FinalPress można po prostu spłukać pod bieżącą wodą.

Używanie FinalPress w dowolnym miejscu
Używanie FinalPress w dowolnym miejscu

FinalPress V2 działa również z liśćmi herbaty, umożliwiając parzenie czerwonej, czarnej, a nawet zielonej herbaty bezpośrednio w filiżance.

Możesz zabrać ze sobą FinalPress V2, gdziekolwiek jesteś!

Każdy FinalPress jest zaprojektowany z absolutną precyzją, ma całkowicie metalową konstrukcją obrabianą CNC, wykonaną z dbałością o najbardziej skomplikowane szczegóły. Całe urządzenie wykonane jest ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest odporne na kontakt z żywnością i odporne na wysoką temperaturę.

Siatka z boku FinalPress V2 jest wykonana za pomocą precyzyjnego lasera, który wycina otwory o szerokości 200 mikronów, wystarczające do przepuszczania wody, ale zatrzymujące wszelkie cząstki fizyczne, takie jak fusy z kawy. Sprężyna ze stali nierdzewnej wbudowana w tłok działa również niezawodnie, pomagając wydobyć smaki z kawy/herbaty, a łatwa do czyszczenia konstrukcja sprawia, że drugie parzenie może odbyć się dosłownie za moment.

To, co naprawdę wyróżnia FinalPress V2 (wystarczająco dużo, by mieć 20.000 entuzjastycznych zwolenników), to fakt, że daje Ci możliwość zabrania TWOJEJ kawy w każde miejsce.

Przenośna konstrukcja FinalPress dobrze pasuje do toreb, plecaków i walizek podróżnych, zapewniając swobodę przenoszenia filiżanki kawy do pracy, czy piesze wędrówki. Jest mały, elegancki i umożliwia parzenie kawy na ciepło/zimno, a nawet okazjonalnie herbatę.

Co więcej, brak plastiku w jego konstrukcji sprawia, że FinalPress V2 jest bardziej przyjazny dla środowiska niż jakikolwiek inny ekspres do kawy o większej powierzchni!

Elementy FinalPress V2
Elementy FinalPress V2

Cena FinalPress V2 na Kickstarterze wynosi 59 USD (ok. 245 zł), a bezpłatna wysyłka na całym świecie rozpocznie się w lipcu 2023 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design | Kickstarter