Możesz teraz używać telefonu do identyfikowania chorób skóry

Doktor Google spróbuje rozpoznać twoją wysypkę i zaproponuje odpowiednie wskazówki i ewentualne sugestie leczenia.

Google Lens nowe funkcje

Ta usługa nie jest w żadnym stopniu alternatywą lub zastąpieniem badań medycznych, funkcja wyszukiwania wizualnego Google Lens wyszła teraz poza identyfikację roślin i ptaków, aby działać jako wstępne narzędzie do sprawdzania stanu skóry. Po prostu zrób zdjęcie w aplikacji Google lub prześlij zdjęcie ze swojej biblioteki, a otrzymasz linki oparte na obrazie, które najlepiej pasują do Twojego obrazu. Jasne, rozpoznanie nie jest bezbłędne – może sugerować, że lekko wypukły pieprzyk to brodawka – ale mimo wszystko możesz teraz wyszukać coś, na co możesz nie mieć odpowiednich słów, aby zawęzić wyniki wyszukiwania.

I spójrzmy prawdzie w oczy, nikt nie chce przeszukiwać stron z obrazami chorób skóry w poszukiwaniu własnego problemu. To rozwiązanie z pewnością eliminuje przykrą konieczność oglądania dziwnych chorób skóry.

„Opisanie dziwnego pieprzyka lub wysypki na skórze może być trudne przy użyciu samych słów” – pisze Google w oświadczeniu. „Na szczęście istnieje nowy sposób, w jaki Lens może pomóc, z możliwością wyszukiwania stanów skóry, które są wizualnie podobne do tego, co widzisz na swojej skórze. Ta funkcja działa również wtedy, gdy nie masz pewności, jak opisać coś innego na swoim ciele, na przykład guzek na wardze, linię na paznokciach lub wypadanie włosów na głowie”.

Chociaż ta funkcja z pewnością nie jest przeznaczona do stosowania zamiast profesjonalnego leczenia i diagnozy przez lekarza, może dostarczyć znacznie więcej informacji na temat wszelkich obaw, szczególnie jeśli wizyta u lekarza jest trudna, i zapewnia stopień prywatności, który może powstrzymać wiele osób przed szukaniem pomocy w przypadku drobnych schorzeń.

Jednak aktywność jest zapisywana w chmurze, więc jeśli obawiasz się archiwizacji historii medycznej, musisz najpierw wyłączyć zapisywanie historii wyszukiwań Google Lens w sekcji Aktywność w internecie i aplikacjach na swoim koncie Google.

Firma ogłosiła również, że Google Lens zostanie zintegrowany z generatywnym chatbotem AI Bard, który pozwoli na otrzymywanie informacji zwrotnych w czasie rzeczywistym na temat podpowiedzi graficznych.

Google Lens - rozpoznawanie chorób skóry
Google Lens – rozpoznawanie chorób skóry

Google Lens już pomaga w wizualnych wskazówkach, takich jak tłumaczenie zagranicznych znaków drogowych, wskazówek i menu. Niektóre z nowych funkcji obejmują przesyłanie obrazu rodzaju jedzenia z monitem „w pobliżu” i zwraca listę (ze zdjęciami) lokalnych miejsc, w których potencjalnie można znaleźć przedmiot lub danie.

Aplikacja Google Lens jest dostępna na Androida, a użytkownicy iPhone’ów mogą uzyskać do niej dostęp za pośrednictwem aplikacji Google.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak działa obiektyw Google Lens, obejrzyj poniższe wideo, pokazujące jak Google Lens pomaga wyszukiwać to, co widzisz:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google | New Atlas