Generative Fill od Adobe ma przyspieszyć generowanie obrazów przez AI

Firma Adobe uruchomiła nowe narzędzie o nazwie Generative Fill, aby przyspieszyć generatywne generowanie obrazów przez sztuczną inteligencję.

Generative Fill (Firefly od Adobe)
fot. Adobe

Narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji mogą być pomocne, pomagając szerokiemu gronu ludzi osiągnąć ich cele w różnych kreatywnych zadaniach. Adobe z pewnością ma nadzieję, że tak jest, ponieważ wprowadza zupełnie nowe narzędzie, które ma wzmocnić wysiłki w zakresie sztucznej inteligencji. Firma wprowadziła Firefly, rodzinę generatywnych modeli sztucznej inteligencji, na początku tego roku. Za pomocą tego narzędzia artyści mogą po prostu wprowadzić tekst, aby opisać, co chcą dodać do swojego dzieła. Chcesz umieścić jelenia w alejce w nocy? Firefly może Ci w tym pomóc dzięki nowemu dodatkowi.

Firma Adobe wprowadza funkcję Generative Fill bezpośrednio do aplikacji Photoshop dla użytkowników wersji beta. Firma twierdzi, że funkcja zostanie wprowadzona szerzej w drugiej połowie 2023 roku.

Jeśli chodzi o nową funkcję Generative Fill, Adobe twierdzi, że została zaprojektowana do pracy jako drugi pilot dla użytkowników w celu usprawnienia ich kreatywności. Wypełnianie generatywne umożliwia użytkownikom nieniszczące dodawanie, rozszerzanie lub usuwanie treści z obrazów podczas edycji swoich prac. Wystarczy użyć prostych wskazówek tekstowych, takich jak „żółte linie na drodze”, aby skojarzyć je z rowerzystą.

„Dzięki bezpośredniej integracji Firefly z przepływami pracy jako kreatywnego drugiego pilota, Adobe przyspiesza tworzenie pomysłów, eksplorację i produkcję dla wszystkich naszych klientów” — powiedział Ashley Still, wiceprezes ds. mediów cyfrowych w firmie Adobe. „Generative Fill łączy szybkość i łatwość generatywnej sztucznej inteligencji z mocą i precyzją programu Photoshop, umożliwiając użytkownikom urzeczywistnianie ich wizji z szybkością ich wyobraźni”.

Wypełnianie generatywne działa z każdą indywidualną pracą. Automatycznie dopasowuje się do stylu obrazu, nad którym pracuje użytkownik, a także dopasowuje oświetlenie i perspektywę. Oto najważniejsze funkcje:

  • Powered by Firefly: Firefly został zaprojektowany do generowania obrazów, które są bezpieczne do użytku komercyjnego i jest szkolony w zakresie setek milionów profesjonalnych, licencjonowanych obrazów w wysokiej rozdzielczości Adobe Stock, co pomaga zapewnić, że Firefly nie będzie generować treści opartych na opiniach innych osób lub własności intelektualnej marek (IP).
  • Magiczne przeskakiwanie od pomysłu do obrazu za pomocą prostych podpowiedzi tekstowych: dodawaj, rozszerzaj lub usuwaj zawartość z obrazów, aby osiągnąć zdumiewające rezultaty.
  • Edytuj w sposób nieniszczący: Twórz nowo wygenerowane treści w warstwach generatywnych, umożliwiając szybkie iterowanie niezliczonych możliwości twórczych i odwracanie efektów w dowolnym momencie, bez wpływu na oryginalny obraz.
  • Twórz z niesamowitą szybkością: eksperymentuj z nieszablonowymi pomysłami, wymyślaj różne koncepcje i twórz niezliczone wariacje wysokiej jakości treści tak szybko, jak tylko potrafisz pisać.
  • Dostępne jako narzędzie internetowe: Wypełnianie generatywne jest również dostępne jako nowy moduł w wersji beta Firefly dla użytkowników zainteresowanych testowaniem nowych możliwości w internecie.

Jak wspomniano wcześniej, Firefly wystartował na początku 2023 roku, a jego głównym celem było generowanie obrazów i efektów tekstowych. Najwyraźniej Adobe odniosło duży sukces, ponieważ w dzisiejszym ogłoszeniu firma stwierdza również, że użytkownicy oprogramowania w wersji beta wygenerowali ponad 100 milionów aktywów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Adobe | AppleInsider