Zarzuć nakładkę na klawisz ESC z iluzją optyczną

Jeśli chcesz uciec od długiego dnia pracy, to ta nakładka na klawisz ESC pozwoli Ci skoczyć w królicza norę.

Klawisz „esc” z iluzją optyczną | projekt Vivaan Singh
Klawisz „esc” z iluzją optyczną | projekt Vivaan Singh

Zaprojektowany w ramach Render Weekly Design Challenge klawisz ESC od Vivaan Singh (aka Designmaybe) traktuje termin „wyjście” raczej dosłownie, dzięki swojej wyjątkowo zaprojektowanej formie, która jest zarówno ergonomiczna, jak i wizualnie symboliczna. W przeciwieństwie do konwencjonalnych wklęsłych nasadek klawiszy, ten klawisz ESC ma wypaczoną powierzchnię, która wygląda, jakby wpadał do króliczej nory.

Zobacz też: Klawiatura OnePlus Keyboard 81 Pro i TV 65 Q2 Pro już oficjalnie

„Szukanie ucieczki, której potrzebujesz, może być naprawdę frustrujące” — mówi Vivaan. Klawisz ESC to wspaniałe przypomnienie, abyś sam pozwolił sobie na odrobinę eskapizmu, aby uczynić życie trochę bardziej interesującym!

Nasadka na klawisz ESC w wspaniały sposób przekazuje swoje znaczenia. Nasadka ma ciągłą górną powierzchnię, która spływa kaskadą w jednym rogu, jak rodzaj wodospadu. Nazwa klawisza „esc” wydrukowane na nasadce klawisza również się zniekształca, wzmacniając swoją iluzję!

Zewnętrznie nasadka klawisza ESC wygląda jak standardowa nasadka klawiszy z projektem SA R1. Dzięki temu idealnie wtapia się w klawisze na klawiaturze mechanicznej, a jednocześnie jest na tyle inny, że wyróżnia się i przykuwa uwagę. Nawet gdy na niego nie patrzysz, unikalny kształt nasadki klawisza jest na tyle rozpoznawalny, że palec wie, kiedy nacisnąć klawisz Escape.

Klawisz „esc” z iluzją optyczną | projekt Vivaan Singh

Klawisz ESC został stworzony w ramach wyzwania projektowego na Instagramie we współpracy z HIBI — australijską firmą produkującą klawiatury i klawisze. Nasadka klawiszy tworzy zabawną iluzję optyczną symbolizującą ucieczkę.

Klawisz „esc” z iluzją optyczną | projekt Vivaan Singh

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design
projektantka: Vivaan Singh