Apple wyda przewodowe słuchawki douszne EarPods z USB-C?

Podobno Apple pracuje nad wydaniem przewodowych słuchawek EarPods z kablem USB-C przed iPhone’em 15 jako alternatywą dla AirPodsów.

Przewodowe słuchawki EarPods ze złączem USB-C (nieoficjalne zdjęcie)
Przewodowe słuchawki EarPods ze złączem USB-C (nieoficjalne zdjęcie)

W październiku 2022 roku Unia Europejska przyjęła nowe przepisy nakazujące uniwersalny standard ładowania, czyli USB-C. Ze względu na datę wejścia w życie ustawy i objęte nią urządzenia, iPhone 15 może, ale nie musi mieć łącze USB-C, ale już iPhone 17 (z 2025 roku) niewątpliwie będzie musiał z niego korzystać. W lutym tego roku sugerowano, że Apple może przestrzegać technicznych aspektów rozporządzenia, ale nie jego intencji, poprzez włączenie akcesoriów USB-C do swojego programu „Made for iPhone”. „Apple stworzyło własny układ scalony interfejsu Lightning typu C, który będzie używany w tegorocznych nowych iPhone’ach i urządzeniach peryferyjnych z certyfikatem MFI” – czytamy w nieoficjalnych notkach.

W czwartek ShrimpApplePro, który często trafiał w przewidywaniach na temat planów Apple’a, napisał na Twitterze o takich akcesoriach, w tym o słuchawkach przewodowych EarPods ze złączem USB-C.

W ramach programu certyfikacji Made for iPhone (MFi) firma Apple zatwierdza akcesoria, sprzedaje określone części i dostarcza firmom chipy do uwierzytelniania. Jest to sposób, w jaki Apple zapewnia, że akcesoria, które łączą się z jego iPhone’em, spełniają standardy jakości.

ShrimpApplePro twierdzi, że kable USB-C MFi i nowa wersja słuchawek EarPods są w masowej produkcji. Apple może wypuścić je przed premierą iPhone’a 15 jesienią 2023 roku, wraz z możliwym etui ładującym AirPods z portem USB-C.

Apple nadal sprzedaje przewodowe słuchawki EarPods, mimo że bezprzewodowe AirPodsy odniosły ogromny sukces. Są tańsze, nie wymagają ładowania, a nowa wersja będzie łączyć się z iPhone’em USB-C bez przejściówki.

ShrimpApplePro odpowiedział innemu użytkownikowi Twittera — @analyst941 — który twierdził, że iPhone’y USB-C nie będą miały żadnych ograniczeń MFi. Ta plotka odnosi się do poprzedniej plotki, która mówiła, że tylko modele iPhone’a 15 Pro uzyskają szybki transfer danych przez port USB-C.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Insider