Składany smartfon Google Pixel Fold w czerwcu?

Według najnowszych doniesień Google planuje wprowadzić na rynek składany smartfon za 1700 USD w czerwcu 2023 roku.

Render Pixel Fold od OnLeaks, oparty na nieoficjalnych informacjach
Render Pixel Fold od OnLeaks, oparty na nieoficjalnych informacjach

Jak donosi serwis CNBC, Google planuje w czerwcu tego roku dołączyć do Samsunga na rynku składanych smartfonów wraz z wprowadzeniem nowego Pixel Fold. Mówi się, że urządzenie będzie kosztować około 1700 USD (ok. 7050 zł), co jest bliskie cenom za składane smartfony Samsunga w USA. Pixel Fold ma zostać zaprezentowany na Google I/O w maju, a Google planuje sprzedawać go jako urządzenie z „najtrwalszym zawiasem” w składanym smartfonie.

Po rozłożeniu Google Fold ma mieć 7,6-calowy wyświetlacz (taki sam jak Galaxy Z Fold 4) i otworzy się jak książka. Będzie wodoodporny, zmieści się w kieszeni po złożeniu i będzie miał baterię, która wytrzyma do 24 godzin.

Większość urządzeń Google Pixel jest stosunkowo niedroga, ale Pixel Fold będzie miał wysoką cenę ze względu na koszt wyświetlacza i zawiasu. Google już dostosowywał Androida do urządzeń składanych, a CNBC twierdzi, że Pixel Fold pozwoli lepiej zaprezentować, jak wygląda składany telefon stworzony przez Google’a.

Wraz z pojawieniem się Pixel Fold w czerwcu, Google pokona Apple’a w wyścigu składanych smartfonów. Krążą także pogłoski, że Apple eksperymentuje ze składanymi iPhone’ami, ale firma może najpierw wprowadzić tę technologię na iPadzie.

W chwili obecnej nie ma konkretnych informacji na temat tego, kiedy Apple może wprowadzić swój pierwszy składany iPhone, ale analitycy sugerują, że nastąpi to najwcześniej w 2025 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: CNBC | MacRumors | OnLeaks