Kindle Scribe dostało uaktualnienie 5.16.1.3

Aktualizacja oprogramowania 5.16.1.3 dla Kindle Scribe zapewnia lepszą nawigację, dwukolumnowy układ książek i możliwość zmiany kontrastu w plikach PDF.

Kindle Scribe firmware update ver. 5.16.1.3
Kindle Scribe firmware update ver. 5.16.1.3 – kwiecień 2023

Na przestrzeni lat widzieliśmy, jak wiele różnych czytników Kindle trafia na rynek, w różnych rozmiarach, oferujących nowe funkcje i korzyści. W zeszłym roku Amazon wprowadził Kindle Scribe, wprowadzając zupełnie nowe doświadczenie w swojej ofercie e-czytników. Nowy model nie tylko oferował wszystkie tradycyjne funkcje, które ludzie kochają w czytnikach Kindle, ale także dodał możliwość trzymania rysika i zapisywania notatek, zaznaczania tekstu i podpisywania dokumentów.

Przeczytaj też: Aktualizacja 5.16.1.2 dla Kindle Scribe dodaje kilka ciekawych nowości

Chociaż doświadczenie na start było dobre, nie było idealne, a Amazon od tego czasu dostraja je, aktualizując tu i tam. Firma po raz kolejny poprawia sytuację, wprowadzając nowe funkcje, takie jak ulepszona opcja nawigacji notatek, dwukolumnowy układ książek oraz możliwość zmiany kontrastu w plikach PDF.

Nowy tryb widoku z lotu ptaka w notatniku pozwoli użytkownikom Kindle Scribe zobaczyć do dziewięciu stron notatnika jednocześnie, ułatwiając nawigację i zarządzanie notatkami. Oprócz możliwości zobaczenia większej liczby notatek na raz, użytkownicy będą mogli również przenosić pojedyncze strony w tym trybie, a także usuwać i dodawać strony.

Podczas czytania książek dostępne jest teraz również ustawienie układu dwukolumnowego, które sprawi, że czytanie ulubionych tytułów będzie bardziej przypominać książkę. Tryb można aktywować w menu ustawień, a konkretnie w zakładce układu. Po ustawieniu tej opcji użytkownicy będą musieli ustawić swój Kindle Scribe w trybie poziomym, aby skorzystać z układu dwukolumnowego. Ponadto wprowadzane są ulepszenia treści PDF, umożliwiając użytkownikom zwiększanie i zmniejszanie kontrastu za pomocą nowego suwaka kontrastu.

Oprócz wszystkich powyższych, Microsoft wprowadza nową opcję Send to Kindle (Wyślij do Kindle) dla Microsoft Word. Opcja Send to Kindle istnieje już od jakiegoś czasu i jest potężną funkcją, która pozwala wysyłać e-booki, dokumenty, a nawet strony internetowe do czytnika Kindle. Ci, którzy subskrybują płatną subskrypcję Microsoft 365, będą mogli uzyskać dostęp do tej funkcji w aplikacji. Podczas gdy osoby korzystające z bezpłatnego konta będą musiały wysłać do Kindle z internetowej wersji programu Word.

Układ dwukolumnowy w Kindle Scribe
Układ dwukolumnowy w Kindle Scribe

Chociaż funkcja Send to Kindle jest dostępna od dłuższego czasu, po raz pierwszy została zaimplementowana w programie Word, ułatwiając wysyłanie dokumentów bezpośrednio do biblioteki Kindle użytkownika. Ta funkcja może być używana na dowolnym urządzeniu Kindle, ale jeśli jesteś właścicielem Kindle Scribe, będziesz mógł dodawać adnotacje do dokumentów. Ta funkcja jest już dostępna w programie Microsoft Word dla systemu Windows, ale zostanie udostępniona użytkownikom komputerów Mac i sieci Web w późniejszym terminie.

Więcej o nowej wersji oprogramowania systemowego dla Kindle Scribe przeczytasz na oficjalnej stronie aktualizacji czytników firmy Amazon.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | Amazon