Jak może wyglądać „Dziennik” Apple’a pod iOS 17?

Drogi pamiętniczku: nowy projekt aplikacji cyfrowego dziennika zdrowia Apple’a pod systemem iOS 17, może tak wyglądać.

Koncepcja aplikacji „Dziennik” (Journal) firmy Apple pod systemem iOS 17
Koncepcja aplikacji „Dziennik” (Journal) firmy Apple pod systemem iOS 17 | fot. Parker Ortolani

Firma Apple przygotowuje się do zintegrowania nowej funkcji w stylu dziennika pod systemem iOS 17, podobnej do tego, co obecnie oferuje darmowa aplikacja Day One Journal z planem subskrypcji, i może wyglądać podobnie jak na przygotowanym obrazie koncepcyjnym przygotowanym przez Parkera Ortolaniego (powyżej). Według Wall Street Journal, Apple podkradnie większość funkcji z Day One i udostępni je za pośrednictwem własnej aplikacji Journal (Dziennik) w celu „poprawy samopoczucia psychicznego i fizycznego”, jak napisano w opisie aplikacji.

Osoby korzystające z systemu iOS 17 na swoim iPhonie będą mogły śledzić, co dzieje się w ciągu dnia za pośrednictwem aplikacji Journal, a informacje pozostaną bezpiecznie i będą przechowywane tylko na urządzeniu. Notowanie myśli lub nagrań sesji treningowych będzie zgodne z własnym podejściem Apple’a do prowadzenia dziennika.

Na przykład funkcja o nazwie All Day People Discovery będzie informować o osobach spotykanych w bliskiej odległości w ciągu dnia, z rozróżnieniem na przyjaciół lub zwykłych współpracowników. Apple będzie również w stanie powiedzieć, czy spędzasz więcej czasu w domu lub gdzie indziej w danym dniu, a następnie porównać je ze średnimi statystycznymi, aby pokazać wyjątkowe wydarzenia.

Aby śledzić przez cały dzień, Apple będzie polegać na połączeniu danych wprowadzanych przez użytkownika i czujniki, a także zbuduje bardziej kompleksowy obraz nawyków lub nastrojów w oparciu o informacje, do których ma już dostęp, takie jak połączenia i wiadomości.

Aplikacja może okazać się interesującym dodatkiem do codziennego życia z iPhone’em, czyniąc zwykły telefon Apple’a jeszcze bardziej uzależniającym, tworząc zależności. W niezbyt ekstremalnym scenariuszu Apple po prostu bierze to, co uważa za udaną usługę i oferuje ją bezpłatnie w ramach integracji z systemem iOS 17.

Firma robiła to tak wiele razy w przeszłości, ku rozczarowaniu zewnętrznych twórców aplikacji, ale założyciel aplikacji Day One utrzymuje pozytywne nastawienie, mówiąc, że jeśli Apple uruchomi aplikację Journal, to Day One po prostu musi być lepszy i oferować więcej funkcji, aby zadowolić użytkowników rocznej subskrypcji za 164,99 zł (35 USD).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: