Usługa Send to Kindle działa teraz w przeglądarce

Firma Amazon uruchomiła przeglądarkową wersję usługi Send to Kindle, która umożliwia wysyłanie e-booków na czytnik.

Send to Kindle (Amazon) – Send once, read anywhere

Na stronie internetowej firmy Amazon pojawiła się przeglądarkowa wersja usługi Send to Kindle, która umożliwia wysłanie e-booka na czytnik przez internet. Nowa metoda, to kolejny sposób bezprzewodowego wysłania e-booka na Kindle’a. Oprócz tego, wciąż można wysyłać książki na adres e-mail powiązany z czytnikiem albo wgrywać je za pomocą aplikacji Send to Kindle na komputery, aplikacji mobilnej Kindle na smartfony i tablety lub przez oficjalne rozszerzenie do przeglądarki internetowej.

Przeczytaj także: Kindle Software w wersji 5.15.1 dostępne do pobrania

Internetowa usługa jest znacznie wygodniejsza, bo nie trzeba niczego instalować. Wystarczy wejść na stronę amazon.com/sendtokindle i po zalogowaniu się na swoje konto (to, na którym zarejestrowany jest czytnik) przeciągnąć wybrane pliki lub wybrać przycisk Add your files, aby wybrać plik z konkretnej lokalizacji na komputerze. Mogą to być pliki w jednym z obsługiwanych formatów: PDF, DOC, DOCX, TXT, RTF, HTM, HTML, PNG, GIF, JPG, JPEG, BMP, EPUB i nie mogą być większe niż 200 MB. Po załadowaniu należy nacisnąć przycisk Send.

Warto zauważyć, że nowa usługa nie obsługuje plików w formatach MOBI, ale w dalszym ciągu można je wysyłać na adres e-mail albo przez aplikację na komputery.

Jak podaje serwis Świat Czytników, usługa nie odczytuje pełnych metadanych z załadowanych plików EPUB. Podczas wgrywania trzeba zmienić Title (required), aby na czytniku tytuł książki wyświetlał się tak jak chcemy, bo później nie będzie się dało go zmienić. Autor książki jest zaciągany prawidłowo, jeśli jest zdefiniowany.

Wersja przeglądarkowa usługi Send to Kindle firmy Amazon
Wersja przeglądarkowa usługi Send to Kindle firmy Amazon

Po wysłaniu książki, zostanie ona umieszczona w bibliotece konta, do którego mamy dostęp na połączonych z kontem czytnikach. Jeśli odznaczymy opcję Add to your library, możemy wybrać konkretny czytnik lub aplikację, na które ma trafić wysyłany plik. Pojawi się lista Choose where to send your file(s) i wylistowane zostaną czytniki oraz połączone aplikacje.

Lista Recently sent files pozwala nam sprawdzić pliki wysyłane przez usługę w ciągu ostatnich 24 godzin. Maksymalna wielkość wysyłanego pliku wynosi teraz aż 200 MB, czyli o 150 MB więcej niż dotychczas.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Amazon | Świat Czytników