Aktualizacja 5.16.1.2 dla Kindle Scribe dodaje kilka ciekawych nowości

Aktualizacja oprogramowania czytnika e-booków Kindle Scribe dodaje nowe pędzle i narzędzia do organizacji podfolderów i przeskakiwania do określonych stron.

Firmware update 5.16.1.2 dla Kindle Scribe
Firmware update 5.16.1.2 dla Kindle Scribe

Firma Amazon dodaje nowe funkcje dla swoich czytników Kindle Scribe, wraz ze stosunkowo małym wydaniem 5.16.1.2. Nowa aktualizacja daje e-czytnikowi, który jest także cyfrowym notatnikiem, nowe rodzaje pędzli, w tym pióro wieczne, marker i ołówek — każdy z pięcioma ustawieniami grubości. Nowe narzędzia reagują na różne naciski i kąty i można ich używać w dowolnym miejscu, w którym można pisać na urządzeniu.

W zeszłym tygodniu Amazon wydało wydał Kindle Firmware 5.15.1.1 dla pozostałych swoich czytników, a wersja 5.16.1.2 dla Kindle Scribe była wylistowana na stronie z aktualizacjami, choć po kliknięcie w przycisk pobierania, wciąż pobierała się poprzednia werjsa 5.16.1. Teraz już można śmiało pobierać wersję 5.16.1.2.

Aktualizacja Scribe poprawia również organizację notatników, umożliwiając teraz tworzenie podfolderów, które można przenosić do i z standardowych folderów. Po otrzymaniu aktualizacji zobaczysz nową opcję w postaci ikony „+” podczas przeglądania folderu – wystarczy nacisnąć, aby dodać nowy podfolder. Aby przenieść folder, dotknij menu kontekstowego z trzema kropkami ⋮ podczas przeglądania folderu lub podfolderu, wybierz opcję „move” i upuść go w nowym miejscu.

Wreszcie aktualizacja dodaje możliwość nawigacji do określonych stron. Możesz to zrobić, klikając menu z trzema kropkami, wybierając „Go to page” (pol. Przejdź do strony) i wpisując numer żądanej strony.

Kindle Scribe pojawił się w listopadzie ubiegłego roku. Urządzenie z dużym ekranem ma doskonały design, a jednocześnie zapewnia naturalne pisanie – niektórzy sądzą, że lepiej niż na papierze. Jednak okazało się, że reMarkable 2 oferuje nieco lepsze oprogramowanie do synchronizacji i pisania (chociaż reMarkable jest znacznie gorszy niż e-czytnik).

Dodawanie podfolderów w Kindle Scribe (Firmware 5.16.1.2)
Dodawanie podfolderów w Kindle Scribe (Firmware 5.16.1.2)

Kindle Scribe wciąż nie jest dostępny w polskim sklepie Amazonu, ale można go zamówić np. z Niemiec lub Wielkiej Brytanii.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Amazon | Engadget