W aplikacji Koleo nadasz też bagaż przez Bambetle+

Jeśli nie chcesz taszczyć ze sobą walizki podczas podróży koleją, to dzięki usłudze Bambetle+ możesz go nadać podczas zamawiania biletu w Koleo.

Usługa Bambetle+ w aplikacji mobilnej Koleo

Ciężki bagaż może być problematyczny podczas podróżowania koleją, ale teraz to nie problem. Bez względu na to, czy masz ciężką walizkę, torbę, czy plecak, możesz go nadać dzień przed podróżą dzięki usłudze Bambetle+ w aplikacji Koleo. Taka usługa jest bardzo przydatna szczególnie jeśli mamy sporo przesiadek, lub po prostu, jeśli nie chcemy się martwić o przemieszczanie z dodatkowym balastem.

Zobacz też: W aplikacji PKP Intercity wreszcie zapłacisz za pomocą Apple Pay

Właśnie po to, by umilić podróż pociągami, w aplikacji Koleo dodano usługę, dzięki której swój bagaż nadasz prosto z domu – a potem odbierzesz go w wybranym miejscu. Usługa Bambetle+ dostępna jest już w aplikacji na urządzenia z systemem Android i iOS.

Przypomnijmy, że w marcu tego roku w aplikacji można dodać swoje bilety PKP Intercity do Apple Wallet. Wszystko, co trzeba zrobić, to dodać swój bilet PKP Intercity do Apple Wallet, wsiąść do pociągu, a podczas kontroli zbliżyć urządzenie do czytnika. Twórcy aplikacji pracują nad rozszerzeniem dostępności Apple Wallet u kolejnych przewoźników.

Usługa Bambetle+ pojawi się na ekranie automatycznie, po wybraniu połączenia i uzupełnieniu listy pasażerów. Żeby z niej skorzystać – trzeba wpisać adres nadania bambetli (czyli osobistych bagaży, pakuntków) oraz miejsca, do którego mają być one dostarczone.

Jak zapewnia dostawca usługi, bagaż zostanie dowieziony wszędzie, na terenie całego kraju – do pensjonatu, domu dawno niewidzianej cioci lub nawet górskiego schroniska. Bagaż zostanie odebrany w ostatni dzień roboczy przed podróżą – o dogodnej i wybranej przez nas porze. Dzięki temu na miejscu nie trzeba będzie długo czekać na bagaż. Bambetle będą już na miejscu. Dostępna jest też funkcja śledzenia przesyłki: jej aktualny status sprawdzimy w aplikacji KOLEO.

Na stronie czytamy, że bagaży nie trzeba pakować w żadne pudełka, nie trzeba drukowac etykiet, ani listów przewozowych. Są pewne techniczne ograniczenia. W ramach usługi Bambetle+ można nadać łącznie maksymalnie 6 sztuk bagażu w różnych rozmiarach.

Bambetle podzielono na 3 kategorie cenowe, w zależności od ich masy: do 5, 15 i do 30 kilogramów. Ceny zaczynają się już od 29 zł za sztukę bagażu. 

W zależności od potrzeb można jednocześnie nadać bagaże z różnych kategorii wagowych. Każdy z bambetli powinien mieć maksymalnie 200 cm długości, a jego obwód (długość + 2x szerokość + 2x wysokość) nie może być większy niż 450 cm.

Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej Koleo
Zrzuty ekranów z aplikacji mobilnej Koleo

Z usługi Bambetle+ można skorzystać planując dowolną podróż na terenie kraju – niezależnie od trasy przejazdu i liczby zaplanowanych przesiadek. Warunki są proste: przynajmniej 100 km drogi musi być wykonane pociągami PKP Intercity a podróż zaplanowana z minimum 48-godzinnym wyprzedzeniem, aby można było zdążyć odebrać bagaże jeszcze przed wyjazdem. Pozostałą część podróży można wykonać pociągami dowolnych przewoźników.

Aplikację Koleo pobierz ze sklepu App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: