Całkiem przyjemny hybrydowy aparat Instax Mini Evo

Fujifilm ogłosiło hybrydowy aparat Instax Mini Ev o retro wyglądzie – aby wydrukować zdjęcie trzeba obrócić dźwignię przesuwania filmu!

Instax Mini Evo (Fujifilm, 2021)

Firma Fujifilm zapowiedziała Instax Mini Evo – nowy aparat cyfrowy, który drukuje na papierze Instax Mini. producent opisuje go jako nowy flagowy produkt Instax, który został „zaprojektowany z klasą premium i klasycznym wyglądem”. Ma kilka charakterystycznych elementów dla aparatów retro, w tym zamontowane u góry tarcze i kontrolę drukowania, która działa jak dźwignia przesuwania filmu.

Podobnie jak inne hybrydowe aparaty Instax, Mini Evo ma ekran LCD, który pomaga wykadrować cyfrowe zdjęcia przed wydrukowaniem. Mini Evo posiada dziesięć efektów obiektywu, które można łączyć i nakładać na zdjęcia, a Fujifilm twierdzi, że ma dwukrotnie wyższą rozdzielczość ekspozycji niż poprzednie modele.

Jakość obrazu z poprzednich hybrydowych aparatów Instax Fujifilm nie była świetna, więc będziemy musieli zobaczyć, jak ten model działa w praktyce.

Mini Evo działa również jako drukarka Instax, co oznacza, że ​​możesz drukować zdjęcia ze smartfona, przesyłając je bezprzewodowo. W aparacie dodano także nową funkcję, która umożliwia zapisywanie wydrukowanych zdjęć Mini Evo w telefonie wraz z osadzonymi ramkami Instax, dzięki czemu można je udostępniać jako cyfrowe zdjęcia Instax, na przykład w mediach społecznościowych.

Aparat Instax Mini Evo trafi do sprzedaży w Japonii 3 grudnia 2021 roku, ale do USA trafi on dopiero w lutym. Będzie kosztować 199,95 USD. Nie wiemy kiedy pojawi się w Europie (w tym w Polsce).

źródło: Fujifilm | The Verge