Microsoft Edge z generatorem obrazów DALL∙E dostępny dla wszystkich

Microsoft udostępnia teraz wszystkim użytkownikom generator obrazów oparty na DALL∙E w swojej przeglądarce internetowej Edge.

Image Creator oparty o sztuczną inteligencję DALL-E
Image Creator oparty o sztuczną inteligencję DALL-E

W zeszłym miesiącu Microsoft ogłosił, że zintegruje swoją wyszukiwarkę Bing z DALL∙E OpenAI, aby umożliwić użytkownikom przeglądarki Edge generowanie obrazów za pomocą tekstu. Chociaż początkowo ta funkcja była dostępna tylko dla ograniczonej liczby użytkowników, Microsoft potwierdził w tym tygodniu, że teraz udostępnia wszystkim nowy generator obrazów w przeglądarce Edge.

Może Ci się spodobać też: Chatbot Bing tworzy obrazy za pomocą DALL-E

Zgodnie z ostatnim wpisem na blogu firmy, funkcja Image Creator jest teraz dostępna dla wszystkich użytkowników Microsoft Edge na komputerze. Obejmuje to wersje przeglądarki pod systemem Windows, macOS i Linux.

Przypomnijmy, że narzędzie Image Creator wykorzystuje modele DALL∙E (sztuczna inteligencja) do tworzenia nowych obrazów w oparciu o polecenia tekstowe.

Microsoft twierdzi, że użytkownicy mogą korzystać ze sztucznej inteligencji, aby tworzyć „bardzo specyficzną wizualizację postu społecznościowego, a nawet programu PowerPoint”. Aby skorzystać z nowej funkcji, po prostu kliknij ikonę Image Creator na pasku bocznym Microsoft Edge i wpisz, co chcesz wygenerować. Wygenerowany obraz można pobrać i używać w dowolnym miejscu.

Ta funkcja pomoże Ci tworzyć obrazy, które jeszcze nie istnieją, generowane są przez najnowsze modele DALL∙E od OpenAI, bezpośrednio z paska bocznego przeglądarki Microsoft Edge. Jeśli kiedykolwiek potrzebowałeś znaleźć bardzo konkretną grafikę do posta w mediach społecznościowych lub nawet do programu PowerPoint, Image Creator pomoże Ci znaleźć dokładnie to, czego potrzebujesz.

Informacja pojawia się po aktualizacji przeglądarki Microsoft Edge o integrację z ChatGPT. W rezultacie wyniki wyszukiwania Bing zawierają teraz odpowiedzi na to, czego szukasz, zamiast po prostu wyświetlać łącza do innych witryn.

Oprócz Image Creatora, kwietniowa aktualizacja Microsoft Edge dodaje także kilka innych nowych funkcji. Obejmują one nowy sposób udostępniania plików i notatek między urządzeniami, podstawowy wbudowany edytor obrazów oraz ulepszenia trybu wydajności, aby jeszcze bardziej oszczędzać baterię w laptopach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Mac | Windows Experience Blog