Nintendo nie będzie już tworzyć gier „Super Mario” na iPhone’a

Dyrektor i projektant Nintendo, Shigeru Miyamoto, potwierdził, że Mario nie wróci w wersji mobilnej na smartfony.

Super Mario Run 3.0.4 (aktualizacja 29.09.2017)

Nintendo wydało szereg tytułów na urządzenia mobilne, takie jak iPhone. Gra odniosła średni sukces, ale gra nigdy nie spenetrowała rynku w sposób, w jaki zwykle robią to popularne marki. W obszernym wywiadzie dla Variety Shigeru Miyamoto z Nintendo mówił o grach mobilnych i przyszłości Mario. Chociaż nie miał żadnych zapowiedzi dotyczących nadchodzących tytułów, potwierdził, że Mario nie wróci na smartfony.

Po wygenerowaniu 60 mln dolarów z Super Mario Run w pierwszym roku i 300 mln dolarów wygenerowanych dla Mario Kart Tour od debiutu w 2019 roku, było jasne, że Mario nie podbiło rynku gier na urządzeniach mobilnych. Dla porównania Mario Kart 8 zarobił na konsoli Nintendo Switch 3 miliardy dolarów.

„Posiadanie gier Mario jako aplikacji mobilnych zwiększa liczbę odbiorców, aby mogli doświadczyć gry, a także rozszerza wrażenia z gry Mario, w których potrzebujesz tylko kciuka jednej ręki” – powiedział Miyamoto. Mimo to stwierdził również, że „aplikacje mobilne nie będą główną ścieżką rozwoju dla przyszłych gier Mario”.

Nic nie powiedziano o innych właściwościach Nintendo na iPhonie. „Animal Crossing Pocket Camp” i „Fire Emblem Heroes” są nadal aktywnie aktualizowane w App Storze.

Przyszłość franczyzy stoi pod znakiem zapytania, a The Super Mario Bros. Movie pojawi się w amerykańskich kinach w środę 5 kwietnia 2023 roku. Chociaż Miyamoto nie wyjaśnił, gdzie postać pojawi się w następnej kolejności, jasne jest, że nie będą to urządzenia mobilne.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Insider