Oryginalny iPhone „Lucky you” wystawiony na aukcji

Fabrycznie zafoliowany, oryginalny iPhone z unikalną naklejką „Lucky you” został wystawiony na aukcję, a cena może wynieść około 60.000 USD.

iPhone „Lucky you” (aukcja Wright)
fot. Wright

Pochodzący z domu aukcyjnego Wright, fabrycznie zapieczętowany iPhone pierwszej generacji pochodzi od Donalda Gajadhara z Fox-White Art & Antique Appraisals. Ale ma coś, co odróżnia go od innych pudełkowych iPhone’ów. „[To] powoli do mnie dotarło, kiedy trzymałem [ten] pudełkowy telefon Apple” — mówi Gajadhar. „Mój klient miał nie tylko nieotwarty telefon komórkowy, ale także naprawdę wyjątkową wersję”.

Opakowanie iPhone’a ma czerwoną naklejkę z logo Apple’a i napisem  Lucky you.. Chociaż pochodzenie naklejki jest nieznane, i w zasadzie nikt nie pamięta ani nie ma żadnych zapisów, że była to oficjalna promocja, być może pierwszy właściciel otrzymał iPhone’a jako nagrodę w jakimś konkursie.

Ponieważ część plastikowego opakowania opakowania ma małą dziurkę, iPhone nie jest w idealnym stanie. Zdjęcia rentgenowskie z Fox-White Art & Antique Appraisals pokazują, że cała zawartość pudełka jest na miejscu.

iPhone ma obecnie jedną ofertę na 32.000 USD, a dom aukcyjny szacuje, że przedmiot może sprzedać się w cenie między 40.000 a 60.000 USD.

Zdjęcie rentgenowskie iPhone'a „Lucky you”
Zdjęcie rentgenowskie iPhone’a „Lucky you” | fot. Wright

W lutym tego roku fabrycznie zapieczętowany oryginalny iPhone został sprzedany za 63.000 USD, znacznie więcej niż przewidywana cena 50.000 USD.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło:Apple Insider