„Taco” do tłumaczenia rozmów, nie jedzenia!

Urządzenie o nazwie TACO ma pomagać podróżującym po odległych zakątkach świata osobom w łatwym porozumiewaniu się w różnych językach.

TACO Translator - tłumacz (koncepcja)
projektant: Teawan Kim

Jeśli wyjeżdżasz do kraju, w którym nie znasz obowiązującego języka, dostępne są teraz narzędzia i urządzenia, które pomogą Ci komunikować się z miejscowymi. Możesz użyć swojego smartfona i różnych aplikacji lub usług, które mogą Ci pomóc w tłumaczeniu rozmów w czasie rzeczywistym. Jednak dla niektórych osób może to nie być komfortowa sytuacja, a nawet może stanowić barierę w komunikowaniu się z innymi ludźmi. Stworzona przez projektanta Teawana Kima koncepcja urządzenia o nazwie TACO może wyglądać komicznie, ale może stać się czymś naprawdę użytecznym.

Pomysł zaczął się od metafory lub gry słów „Let’s taco ’bout it” i przekształciła się w coś, co faktycznie wykorzystuje ideę taco, a przynajmniej jego kształt. Urządzenie do tłumaczenia ma kształt taco i może być używane zarówno przez mówcę, jak i słuchacza.

To właściwie przypomina dwukierunkowe urządzenie z kubkami i nitką, których mogłeś używać w dzieciństwie (lub przynajmniej w pewnym wieku) – ale teraz przyszedł czas na korzystanie z technologii cyfrowej. Podstawową ideą jest uczynienie komunikacji bardziej zabawną i funkcjonalną.

Całe urządzenie naprawdę wygląda jak kawałek taco, ale kiedy chcemy go użyć „rozdzielamy” je na pół i drugą część przekazujesz osobie, z którą chcemy porozmawiać. Naciskamy przycisk na swojej połowie urządzenia i mówimy do niego, a druga połowa urządzenia to głośnik, z którego wydobywa się przetłumaczony głos.

Prawdopodobnie urządzenie mogłoby zadziałać również w drugą stronę, więc osoba, z którą rozmawiasz, może również do niego mówić, a Ty usłyszysz w swoim kawałku TACO przetłumaczoną rozmowę w tej samej chwili.

Rozmowa 2 osób przez TACO (concept)
TACO | projektant: Teawan Kim

Koncepcja urządzenia TACO jest dość prosta, a jeśli działa, to powinno to wystarczyć. To ciekawy sposób na rozmowę z innymi ludźmi, a nie tylko korzystanie z Tłumacza Google’a na smartfonie. Wydaje się, że nie ma żadnej innej funkcji, którą urządzenie może wykonywać, ale pod względem wzornictwa jest całkiem urocze i interesujące.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design | Teawan Kim