Dźwięk przestrzenny Apple Music także na głośnikach Sonos!

Wybrane urządzenia Sonos obsługują od teraz dźwięk przestrzenny z serwisu Apple Music – sprawdź, jak korzystać z nowej funkcji?

Muzyka przestrzenna (dźwięk 3D) na głośnikach Sonos – ustawienie w aplikacji
Muzyka przestrzenna (dźwięk 3D) na głośnikach Sonos – ustawienie w aplikacji

Sonos zaktualizował w tym tygodniu swoją aplikację na iPhone’a i iPada, dodając obsługę odtwarzania dźwięku przestrzennego z serwisu streamingowego Apple Music na kompatybilnych głośnikach i listwach dźwiękowych. Urządzenia, które obsługują tę funkcję to nowo wydany Era 300, soundbar Arc i Arc SL oraz Beam drugiej generacji.

Sprawdź też: Sonos wprowadza obsługę strojenia Trueplay EQ dla iPhone’a 14 i 14 Pro

Funkcja dźwięku przestrzennego tak naprawdę symuluje dźwięk przestrzenny, dzięki czemu wydaje się, że dźwięk dobiega zewsząd, zapewniając wrażenia dźwiękowe w 360 stopniach. Apple Music oferuje tysiące utworów w dźwięku przestrzennym, które są oznaczone plakietką Dolby Atmos w aplikacji Sonos na iOS-a, po aktualizacji jej do wersji 15.2.

Niezależnie Sonos wprowadził dziś do sprzedaży nowe głośniki Era 300 i Era 100 z obsługą AirPlay 2 do bezprzewodowego przesyłania strumieniowego dźwięku z urządzeń Apple’a. Nowe głośniki zostały zapowiedziane na początku tego miesiąca.

Opcja dźwięku przestrzennego jest włączona domyślnie w Ustawieniach obsługiwanego głośnika.

  • Jeśli subskrybujesz obsługiwaną usługę muzyczną oferującą dźwięk przestrzenny, możesz użyć aplikacji Sonos do odtwarzania Dolby Atmos Music na dowolnym produkcie Sonos obsługującym dźwięk przestrzenny.
  • Aby odtwarzać Dolby Atmos Music, produkt Sonos musi być podłączony do sieci Wi-Fi, a obsługiwana usługa muzyczna musi być dodana do systemu Sonos.
Znaczek Dolby Atmos w aplikacji Sonos podczas odtwarzania utworów z dźwiękiem przestrzennym z Apple Music
Znaczek Dolby Atmos w aplikacji Sonos podczas odtwarzania utworów z dźwiękiem przestrzennym z Apple Music
  • Podczas odtwarzania Dolby Atmos Music z serwisu muzycznego aplikacja Sonos wyświetli znaczek Dolby Atmos na ekranie Teraz odtwarzane.

Aplikację mobilną Sonos pobierzesz ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Sonos | Macrumors