Bing wyświetla teraz historie wygenerowane przez AI

Wyszukiwarka Bing Microsoftu wyświetla w niektórych wynikach wyszukiwania „historie generowane przez sztuczną inteligencję”.

Historie w Bingu generowane przez AI – fraza „kubizm”
Historie w Bingu generowane przez AI – fraza „kubizm”

Microsoft kontynuuje rozszerzanie roli generatywnej sztucznej inteligencji w swojej wyszukiwarce Bing, nawet poza funkcjami czatu opartymi na GPT. Zgodnie z wpisem na blogu dotyczącym podsumowania funkcji, Bing będzie teraz „tworzyć historie generowane przez sztuczną inteligencję” dla niektórych wyszukiwań, wyświetlając prezentację multimedialną na temat tego, czego szukałeś. Firma twierdzi, że jest to sposób na „konsumowanie krótkich informacji” podczas wyszukiwania określonych tematów.

Historie wyglądają podobnie do tych, które można znaleźć na platformach społecznościowych, takich jak Instagram czy Snapchat, z paskiem postępu informującym, kiedy przejdziemy do następnego slajdu. Slajdy zawierają tekst wyjaśniający szukaną rzecz, a także powiązane obrazy i filmy. Możesz także wyłączyć wyciszenie historii, aby głos odczytał tekst wraz z muzyką w tle.

Historie nie pojawiają się przy każdym wyszukiwaniu — serwis The Verge zauważył, że pojawiały się przy wyszukiwaniu takich fraz jak „kubizm”, „impresjonizm” i „tai chi”, ale nie dla haseł takich jak „iPhone” lub „Apple”. Szczerze mówiąc, nie każde wyszukiwanie wymaga historii — jeśli szukamy tylko obiadu, nie sądzę, że chcielibyśmy, aby głos robota odczytywał historię dotyczącą lokalnej branży gastronomicznej.

Microsoft twierdzi, że historie dostępne są dla osób wyszukujących w języku angielskim, francuskim, japońskim, niemieckim, hiszpańskim, rosyjskim, holenderskim, włoskim, portugalskim, polskim i arabskim.

Przykład osi czasu — chociaż wydaje się, że zawiera błąd gramatyczny. (Jeden lojalista odszedł w 1782? Kto?)

Firma ogłosiła również, że aktualizuje „karty wiedzy”, które pojawiają się po prawej stronie wyników wyszukiwania, rozszerzając bogactwo i zakres kart wiedzy obsługiwanych przez Bing przy użyciu generatywnej sztucznej inteligencji. Karty mogą zawierać własne historie, a także elementy takie jak osie czasu dotyczące kraju, miasta lub historii wydarzenia.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | Microsoft