Wyświetlacz ścienny Fusion E-ink z przyciskiem biurkowym

Zaprojektowana przez Chestera Chena e-papierowa lista zadań Fusion ze świetlnym przyciskiem biurkowym, mogłaby spodobać się wielbicielom gadżetów.

Koncepcja urządzenia Fusion

Smartfony i komputery dostarczyły nam sposobów na zwiększenie wydajności w tym co robimy, w wyniku tego popularność papierowych notatników i notesów znacznie spadła. Pomimo tych zmian, tworzenie list zadań i grafików wciąż jest nam potrzebne w trzymaniu się harmonogramów. Fizyczność pióra i papieru ma pewien urok, ale brakuje im niezawodności i elastyczności. Z drugiej strony aplikacje oferują wiele możliwości dostosowywania i szybkości kosztem bardziej osobistych i dotykowych wrażeń.

Zobacz też: Freeform, czyli zaawansowana aplikacja do wspólnej burzy mózgów!

Istnieje wiele prób połączenia tych dwóch światów, a koncepcja urządzenia Fusion próbuje dodać trochę tego bezpośredniego fizycznego zaangażowania, jednocześnie utrzymując listę rzeczy do zrobienia całkowicie w sferze cyfrowej.

Aplikacje z listami zadań zalewają sklepy z aplikacjami i istnieją na naszych telefonach czy komputerach. Umożliwia to nam wprowadzanie szybkich zmian, które synchronizują się między urządzeniami, zwiększając naszą wydajność i produktywność.

Stukanie lub klikanie pól wyboru nie daje jednak takiej samej satysfakcjonującej informacji zwrotnej, jak sprawdzanie fizycznej listy. Fusion to połączenie sprzętu i oprogramowania, które próbuje wprowadzić fizyczne aspekty list zadaniowych do elektronicznej listy rzeczy do zrobienia bez powrotu do używania ołówka i papieru.

Koncepcja jest podzielona na dwa elementy, z których pierwsza to prostsza i bardziej bezpośrednia połowa. Jest to wyświetlacz E-Ink wielkości dużego, szerokiego telefonu, który wyświetla listę zadań. Można go magnetycznie przymocować do uchwytu ściennego, dzięki czemu można mieć widok na poziomie oczu na to, co znajduje się do wykonania. Technologia e-papieru oznacza, że ekran nie zużywa dużo energii, nawet gdy jest włączony, dzięki czemu jest bardziej energooszczędny i przyjazny dla środowiska.

Specyfikacja techniczna Fusion
Specyfikacja techniczna Fusion

Takie urządzenie nie jest obecnie rzadkością, ale to, co naprawdę wyróżnia Fusion, to dołączona do niego tarcza, pełniąca funkcję sygnalizatora i elementu nawigacyjnego. Jest to urządzenie w kształcie koguta sygnalizacyjnego, które zapewnia użytkownikom fizyczną metodę przewijania listy, dzięki czemu interakcja jest bardziej wyjątkowa.

Aby oznaczyć zadanie jako wykonane, trzeba nacisnąć górną część jak duży przycisk, a zostaniemy nagrodzeni kolorowym efektem świetlnym, który zmienia kolor, wzór i intensywność za każdym razem, gdy „odznaczamy” zadanie. Ta wizualna wskazówka służy nie tylko jako nagroda, ale staje się również motywacją do sprawdzenia, jaką kombinację uzyskamy następnym razem.

Say hello to Fusion

Wprawdzie taki system można łatwo zaimplementować za pomocą aplikacji lub oprogramowania komputerowego, ale dodanie fizycznego, analogowego komponentu zapewnia inne i lepsze wrażenia niż zwykłe klikanie wirtualnych checkboxów.

Daje to naszemu umysłowi fizyczny impuls, który kojarzy się z zachowaniem, czyniąc je bardziej niezapomnianym, a nawet nieco uzależniającym. To prosta i prawie trywialna zmiana, która ma znaczący wpływ na użyteczny projekt.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

projektant: Chester Chen
źródło: Yano Design