Christoph Waltz to największa zaleta serialu „Konsultant”

Po straszliwej tragedii w CompWare, studiu gamingowym w centrum Los Angeles, w mieście pojawia się tajemniczy konsultant Regus Patoff, i przejmuje stery.

Serial „Konsultant” (Amazon Prime Video) 2023 r.

Charakterystyczny aktor Christoph Waltz (Django, Bękarty wojny), którego gniewne spojrzenie i gadatliwość przyniosły mu dwie nagrody Akademii Filmowej, pojawił się teraz w serialu Konsultant (tyt. oryg. The Consultant) Amazon Prime Video, jako złośliwy ekspert w biznesie i manipulacji. Po tragedii z udziałem założyciela firmy CompWare, zajmującej się grami komputerowymi (nazwa może wskazywać na to, jak starannie napisany jest scenariusz), Regus Patoff (Waltz) wkracza, aby wprowadzić „usprawnienia w firmie”.

Sprawdź też: Zobacz zwiastun serialu „Siła” od Prime Video

Jego roszczenia wobec firmy są niejasne dla jej pracowników, ale wkrótce wkracza mentalnie w całe ich życie – prywatne i zawodowe. Dzwoni do nich o każdej porze i zadaje inwazyjne osobiste pytania a pracownicy odpowiadają – zmusza ich do tego jakaś siła charyzmy lub kontroli umysłu.

Dwóch z pracowników grają Nat Wolff i Brittany O’Grady, zdolni aktorzy młodego pokolenia. Serial jest pełen twistów i ma swój przerażający urok, choć nie można zaprzeczyć, że mógłby bardziej nadwerężyć nasz intelekt. Nic dziwnego, że manipulacje Regusa tak skutecznie działają: nie zawsze jest to uczciwa walka.

Mimo mniej udanych momentów, Waltzem jest w tym serialu w świetnej — w rzeczywistości, nieubłaganie gadatliwy aktor jest najbardziej interesującą postacią pomiędzy wątkami – szczególnie, gdy emanuje swoją szlachetną wrogością.

Chaos, który tworzy, przynosi coraz mniejsze zyski firmie — tak jak w przypadku wielu innych rzeczy, gdy zdamy sobie sprawę, że dla Regusa wszystko jest możliwe, a jego postępowanie staje się nieco ryzykowne. Ale pomysł na historię w Konsultancie, a także ostra akcja i montaż, sprawiają, że warto zwrócić uwagę na tę produkcję.

Wkraczanie do miejsca pracy i we wszystkie aspekty życia osobistego, wydaje się w tej chwili równie rezonujące jak nigdy dotąd. Sposób, w jaki jest eksplorowany, jest fantazyjny, a czasem szczerze głupi, ale wystarczy, by służył jako intelektualny balast w serialu, który poza tym jest (głównie) przyjemnie głupkowaty.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Amazon Prime Video | Variety