Ekipa „The Last of Us” nie mogła używać jednego słowa na planie!

W „The Last of Us” nie pada ani razu słowo „zombie” – to dlatego, że był to umyślny zabieg twórców serialu.

„The Last of Us” HBO Original (2023)

Twórcy serialu The Last of Us dołożyli wszelkich starań, aby odróżnić się od innych seriali o zombie, posuwając się nawet do zakazania swojej ekipie używania „[tego właśnie] słowa na literę Z na planie”. Operator serialu Eben Bolter powiedział w niedawnym wywiadzie dla The Credits, że „nie pozwolono nam powiedzieć [tego] słowa zaczynającego się na literę Z na planie. (…) To było jak zakazane słowo. To byli Zarażeni. Nie robiliśmy serialu o zombie”.

Zobacz też: Wyjaśnienie zakończenia 2. odcinka „The Last of Us”: Czy Tess umarła?

W przebojowej adaptacji serwisu HBO Max popularnej gry wideo Pedro Pascal i Bella Ramsey wcielają się w dwoje ocalałych w post-pandemicznych Stanach Zjednoczonych, którzy wyruszają w pełną niebezpieczeństw podróż przez kraj.

Po drodze napotykają „Zarażonych” (ang. Infected), podgrupę pozostałej populacji, której ciała zostały przejęte przez zmutowane grzyby.

I chociaż zainfekowani, czasami nazywani „klikaczami”, mogą wyglądać jak zombie, zarówno fani, jak i załoga nie powinni odnosić się do zombie (znanych z innych horrorów żywych trupów ).

„Oczywiście jest budowanie napięcia i przerażenie, ale serial tak naprawdę dotyczy naszych postaci — «Zainfekowani» są niebezpieczeństwem, z którym muszą się uporać.”

Od styczniowej premiery serialu wielu widzów, niezaznajomionych z oryginalną grą wideo, błędnie określało ten tytuł jako „serial o zombie”.

W zeszłym miesiącu konserwatywny ekspert Ben Shapiro został wyśmiany po tym, jak skarżył się, że w ulubionym przez fanów trzecim odcinku „nie było zombie” i „nie było realnego zagrożenia”.

„Jest wiele rzeczy, którymi «The Last of Us» nie jest” – dodał Bolter. „To nie jest banalny serial o zombie, to nie Hollywoodzka produkcja z fajerwerkami”

Nowe odcinki The Last of Us ukazują się w Polsce w poniedziałki w nocy w serwsie HBO Max (a w USA w niedzielę).

W najbliższy poniedziałek, będziemy mogli obejrzeć 7 odcinek, poniżej możesz zobaczyć jego oficjalną zapowiedź:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Independent | HBO Max