„Tower of God: Great Journey” – poradnik dla początkujących

Gra „Tower of God: Great Journey” dostępna jest do pobrania na urządzenia mobilne z systemami iOS/iPadOS i Android.

Gra mobilna: „Tower of God: Great Journey”

Świat Tower of God jest teraz w twoich rękach — Tower of God: Great Journey to nowo wydana gra RPG firmy Ngelgames. Nie mylić z nadchodzącą Tower of God: New World od Netmarble. Oryginalny webtoon wygenerował 6 miliardów wyświetleń, a teraz niedoświadczeni widzowie/czytelnicy wreszcie posmakują pięknej koreańskiej sztuki stylizowanej na manhwę w Great Journey.

Może Cię zainteresować także: Dragon Ball Legends – spektakularna karciana gra akcji

Oczywiście gra w dużej mierze zależy od automatyzacji, więc większość czasu spędzisz na przygotowywaniu jednostek do pokonania wymagającej zawartości Wielkiej Podróży, dlatego zapoznaj się z poniższym przewodnikiem dla początkujących

Tower of God: Great Journey może być jedną z najlepszych gier na Androida i iOS-a, które ostatnio się ukazały. Czas pokonać czekające na Ciebie przeszkody, aby wspiąć się na Wieżę na swoim smartfonie.

Jak grać w „Tower of God: Great Journey”?

Zanim przejdziesz do Wielkiej Podróży, pamiętaj, że jest to gra RPG, w której brak kontroli w bitwie może początkowo przeszkadzać. Nie stresuj się tym — jest to typowa konfiguracja dla każdej wersji tego typu gier.

Możesz mierzyć czas swoich umiejętności Shinsu, podobnie jak specjalne umiejętności czasowe w Priconne i Eversoul. Jednak ta funkcja staje się opcjonalna po włączeniu funkcji automatycznej. Co więcej, niezależnie od tego, czy włączasz/wyłączasz tryb automatyczny, twoje jednostki nadal działają niezależnie, co oznacza, że nie możesz kontrolować umiejętności i ataków swoich jednostek w bitwie.

Rozgrywka nie jest głównym celem, ponieważ gra przypomina bardziej interaktywny webtoon. Najlepiej więc skupić się na przygotowaniu drużyny i zebraniu zasobów, aby oczyścić każdy poziom.

Grafika promująca „Tower of God: Great Journey”

Jak rekrutować więcej postaci w „Tower of God: Great Journey”?

Nie możesz polegać na jednej lub dwóch postaciach, aby posuwac się do przodu w grze. System gacha oferuje trzy sztandary, ale kilka pierwszych pociągnięć będzie prawdopodobnie na zwykłym sztandarze. Po zdobyciu postaci szybko przydziel ją do swojej drużyny (dotknij opcji Edytuj drużynę) — o indywidualne poziomy mocy możesz martwić się później.

Należy pamiętać, że zwykły sztandar zawiera mieszankę broni i postaci, co naturalnie utrudnia celowanie w konkretną jednostkę/broń zapłonową.

Grafika promująca „Tower of God: Great Journey”

Jeśli chcesz zoptymalizować swoje konto, przenieść się na legendarną broń – wybierz legendarną postać. Legendarne bronie dodają umiejętności pasywne, które zapewniają większy wzrost (siły bojowej) niż zdobywanie postaci bez ich charakterystycznej broni.

Jak rerollować w „Tower of God: Great Journey”?

  • Zaloguj się jako gość.
  • Zagraj w samouczek i stuknij pomiń przerywniki fabularne (w stosownych przypadkach).
  • Odbierz wszystkie prezenty za pomocą biletów przywołania ze skrzynki pocztowej (dostajesz więcej nagród za misje i zadania częściowe).
  • Stuknij Summon (Wezwij), aby rozpocząć 10 rund na zwykłym sztandarze.
  • Stuknij ikonę koła zębatego (opcjonalnie) ➔ Account ➔ Delete Account.
  • Powtarzaj kroki, aż trafisz pożądaną legendarną broń/jednostkę.

Ulepszenia i wyposażenie

Przygotowując się do bitwy, zagwarantujesz sobie łatwe przejście każdego rozdziału. Na szczęście osobliwy system pozwala wielu jednostkom dzielić ten sam sprzęt — dropy z wczesnej fazy gry mogą nie pasować do każdej jednostki z osobna, ale ma to znaczenie tylko wtedy, gdy zaczniesz budować zestawy z fioletowego i żółtego wyposażenia wyższego poziomu.

Grafika promująca „Tower of God: Great Journey”

Jednak awansowanie sprzętu jest oparte na przypadku — każda aktualizacja ma szansę się nie powieść lub możesz odnieść sukces. Dlatego może być konieczne wydanie większej ilości złota (niż planowano), aby uzyskać sprzęt niższego poziomu na odpowiednim poziomie.

Tryb fabularny i poziom konta

Najważniejszym elementem Great Journey jest tryb fabularny. Niestety, zawartość jest zablokowana (na przykład drugi rozdział wymaga konta na 15. poziomie). Aby ominąć te blokady, trenuj jednostki w Rice Pot, aby zgromadzić wyższy procent punktów doświadczenia.

„Tower of God: Great Journey” jest kontynuacją epickiej sagi

Nawet jeśli bezczynna rozgrywka nie jest dla wszystkich, fani serii z przyjemnością zobaczą kontynuację i powtórkę serialu animowanego Crunchyroll Tower of God (obejmującego sezony pierwszy i drugi). Seria ledwie zarysowała powierzchnię oryginalnego materiału źródłowego, więc ta gra oferuje kolejną szansę na odsłonięcie jej świata i historii.

Ale oczywiście nawet najlepsze mobilne gry anime nie zawsze wiernie nawiązują do materiałów źródłowych, więc dlaczego nie spróbować i przeżyć te wspaniałe kanoniczne chwile – i kto wie, może popularność serii wzrośnie dzięki tej nowej wersji, Crunchyroll może nadal wykorzystywać swój sukces dzięki jeszcze większej zawartości.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Android Police