Apple ponownie wyda ulepszoną architekturę HomeKit w iOS 16.4

Firma Apple w nadchodzącej aktualizacji iOS 16.4 ponownie wprowadzi odnowioną architekturę HomeKit, którą pierwotnie wprowadziła w grudniu i następnie wycofała z powodu powszechnych problemów.

Możliwa konwersja architektury bazowej aplikacji Dom firmy Apple pod iOS 16.2

Kod wskazuje, że Apple jest gotowe do ponownego wprowadzenia zaktualizowanej architektury domowej HomeKit, która została wydana wraz z aktualizacją iOS 16.2, ale została wycofana tydzień po uruchomieniu z powodu błędów i problemów z instalacją. W tamtym czasie Apple powiedział, że usunięcie było tymczasowe i że opcja aktualizacji „wkrótce powróci”, ale nowe odniesienia do kodu odkryte przez Nicolása Álvareza (@nicolas09F9) wskazują, że architektura rzeczywiście powróci wraz z wydaniem iOS 16.4, począwszy od pierwszej wersji beta, która może nadejść już w tym tygodniu.

Apple twierdzi, że aktualizacja poprawia niezawodność i wydajność komunikacji między akcesoriami inteligentnego domu a urządzeniami Apple’a i jest to coś, nad czym Apple pracuje od czasu ogłoszenia iOS 16 podczas konferencji WWDC w czerwcu 2022 roku.

Kiedy po raz pierwszy wydano architekturę dla aplikacji Dom, spowodowało to, że niektóre urządzenia „HomeKit” zniknęły z konfiguracji lub utknęły ze statusem „konfigurowanie/aktualizacja”. Spowodowało to również niepowodzenie zaproszeń do udostępnienia Domu innym osobom i zepsuło bezpieczne nagrywanie wideo ‌HomeKit‌‌ dla niektórych użytkowników.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Macrumors