„A planety szaleją… Młodzi w hołdzie Korze” w Teatrze Telewizji

Premiera spektaklu Teatru Telewizji „A planety szaleją… Młodzi w hołdzie Korze” już 13 lutego 2023 roku w TVP1.

„A planety szaleją… Młodzi w hołdzie Korze”

W poniedziałek 13 lutego 2023 roku o godz. 21.05 na kanale TVP1 odbędzie się premiera spektaklu „A planety szaleją… Młodzi w hołdzie Korze” w reżyserii Anny Sroki-Hryń, na podstawie utworów autorstwa Olgi Sipowicz i Marka Jackowskiego z zespołu „Maanam”.  Spektakl muzyczny powstał w ramach zajęć dydaktycznych ze studentami Kierunku Aktorstwo Teatru Muzycznego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, a premiera odbyła się 8 czerwca 2019 roku w rocznicę urodzin Kory. Spektakl znalazł się w repertuarze Teatru Współczesnego w Warszawie, gromadząc komplety publiczności.

Zobacz także: Pierwsza niezależna biografia Kory już w sprzedaży

Przedstawienie składa się z szesnastu najbardziej znanych piosenek zespołu Maanam układających się w opowieść o pasji, samotności, poszukiwaniu swojego miejsca w świecie, ale przede wszystkim o miłości, która dla Kory była motorem życia. Zupełnie nowe, zaskakujące lirycznością aranżacje muzyczne, minimalistyczna scenografia połączona z intrygującym ruchem scenicznym oraz wyraziste interpretacje młodych aktorów pozwalają odkryć Olgę Sipowicz na nowo, nie tylko jako charyzmatyczną wokalistkę, ale przede wszystkim jako poetkę. 

W spektaklu widzowie usłyszą między innymi utwory: „Lucciola”, „Szał niebieskich ciał”, „Cykady na Cykladach”, „Boskie Buenos”, „Szare miraże”, „Żądza pieniądza”, „Krakowski spleen”, „Kocham cię, kochanie moje”. 

Scenariusz i reżyseria: Anna Sroka-Hryń; Scenografia i kostiumy: Anna Sroka – Hryń; Kierownictwo muzyczne i aranżacje: Mateusz Dębski; Zdjęcia: Witold Płóciennik; Montaż: Adam Kwiatek. 

„A planety szaleją… Młodzi w hołdzie Korze” - Teatr Telewizji

Obsada: Aleksandra Boroń, Jagoda Jasnowska, Olga Lisiecka, Karolina Piwosz, Maja Polka, Natalia Stachyra, Maciej Dybowski, Juliusz Godzina, Maciej Kozakoszczak, Wojciech Melzer, Tomasz Osica. 
Zespół muzyczny: Alina Łapińska (harfa), Mateusz Dębski (pianino), Wojciech Gumiński (kontrabas). 
Mecenasem Teatru Telewizji jest PKN Orlen

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Telewizja Polska