Przenośny nieinwazyjny glukometr KnowU będzie wykorzystywał fale radiowe

Pierwszy na świecie nieinwazyjny monitor glukozy we krwi coraz bliżej, ponieważ Know Labs angażuje nowych partnerów w celu przyspieszenia zezwolenia FDA.

KnowU - bezinwazyjny monitor badania glukozy we krwi (prototyp) Know LabsKnowU - bezinwazyjny monitor badania glukozy we krwi (prototyp) Know Labs

Firma Know Labs stojąca za rozwojem technologii Bio-RFID, ujawniła swoje liczne silne partnerstwa, ponieważ dąży do zatwierdzenia przez FDA swoich nieinwazyjnych urządzeń do monitorowania glukozy we krwi – KnowU oraz UBand. Firma uzyskała pomoc w kluczowych obszarach, takich jak uczenie maszynowe, rozwój produktu i przyspieszenie procesu zatwierdzania przez FDA.

Zobacz też: Naukowcy potwierdzają, że picie wody wydłuża życie

Know Labs opublikowało aktualizację dotyczącą postępów w zakresie nieinwazyjnych monitorów glukozy we krwi, które wykorzystują firmową technologię Bio-RFID (RFID: identyfikacja częstotliwości radiowej, z ang. radio-frequency identification). Obecnie czujniki do glukometrów KnowU (akcesorium) i UBand (do noszenia) są testowane na ludziach, a badania kliniczne FDA są kolejnym etapem, zanim urządzenia staną się dostępne na rynku.

Podczas gdy inne firmy twierdziły, że wyprodukowały już tak ważne monitory dla diabetyków zmęczonych bolesnym nakłuwaniem palców, Know Labs jest zdeterminowane, aby mieć rzeczywiste „pierwsze na świecie nieinwazyjne urządzenia medyczne do monitorowania glukozy”, które również mają tę kluczową zgodę FDA.

Ekscytujące dla tych milionów ludzi (cukrzyków), którzy wciąż muszą znosić mierzenie poziomu glukozy we krwi poprzez wbijanie igły w opuszki palców, wydaje się, że Know Labs nawiązało silne partnerstwo, aby zapewnić przyszłość nieinwazyjnych monitorów glukozy KnowU i UBand.

Know Labs pozyskało pomoc Igor Institute do rozwoju i optymalizacji tych produktów, Edge Impulse do udoskonalenia algorytmów używanych w procesie pomiaru poziomu glukozy oraz Bould Design do pomocy w projektowaniu przemysłowym. Firma współpracuje również z Racer Technology, która wyprodukuje urządzenia KnowU i UBand, a NOVUS Management Group została wybrana do pomocy w przyspieszeniu procesu zatwierdzania przez FDA.

UBand - opaska do pomiaru glukozy we krwi od Know Labs (prototyp)
UBand – w pełni bezinwazyjna i bezigłowa opaska do pomiaru glukozy we krwi od Know Labs (prototyp)

Podczas gdy wiele startupów twierdzi, że są o krok od oferowania kompletnych bezigłowych i bezbolesnych rozwiązań do ciągłego pomiaru poziomu cukru we krwi, Know Labs zostało uziemione raportami o postępach.

Wszystko wygląda jednak obiecująco, ale jak stwierdził Chief Product Officer Steven Kent w filmie o wewnętrznych próbach, „zajmie to trochę czasu, ponieważ przełomowa technologia nie zrobi się sama”.

Obecnie firma Know Labs stwierdziła, że testy jej technologii Bio-RFID „silnie korelowały” z wynikami uzyskiwanymi za pomocą tradycyjnych metod nakłuwania palców i obecnie dostępnych ciągłych monitorów glukozy (CGM). Dzięki partnerstwom widać wyraźnie, że istnieje wystarczające zaufanie do Bio-RFID oraz nieinwazyjnych monitorów glukozy KnowU i UBand, aby firma mogła przygotować się do niezwykle ważnego przedsięwzięcia zatwierdzającego FDA.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Know Labs | Notebookcheck