Apple ma już 2 mld aktywnych urządzeń

Firma Apple ujawniła, że ma 2 miliardy urządzeń używanych przez swoich klientów, co oznacza wzrost z 1,8 miliarda w zeszłym roku.

Apple 2 mld

Firma Apple osiągnęła nowy kamień milowy w liczbie osób aktywnie korzystających z iPhone’ów, iPadów, komputerów Mac i innych produktów sprzętowych: ma już 2 miliardy aktywnych urządzeń na świecie. Liczba ta podkreśla szybki wzrost firmy, która osiągnęła 1,5 miliarda aktywnych urządzeń na początku 2020 roku i przekroczyła 1 miliard w 2016 roku.

Zobacz też: Zysk Apple’a bliski 100 mld dolarów!

Apple szybko zbliżało się do 2 miliardów po tym, jak zaledwie rok temu osiągnęło 1,8 miliarda aktywnych urządzeń dzięki rekordowej sprzedaży urządzeń w 2021 roku, która uniknęła wyzwań związanych z łańcuchem dostaw wynikających z pandemii COVID-19.

Wiadomość ta pojawia się, gdy Apple publikuje swoje wyniki za pierwszy kwartał fiskalny, które podkreślają jego wyniki w miesiącach świątecznych. „W grudniowym kwartale osiągnęliśmy ważny kamień milowy i z radością informujemy, że obecnie mamy ponad 2 miliardy aktywnych urządzeń w ramach naszej rosnącej bazy zainstalowanych urządzeń” — powiedział Tim Cook, dyrektor generalny Apple.

Jest to pokaźna baza instalacji systemów iOS, macOS i innych urządzeń Apple w porównaniu z 3 miliardami aktywnych urządzeń z Androidem, jak podało Google w 2021 roku. Google liczy aktywne urządzenia z Androidem jako te, które mają dostęp do sklepu Google Play, więc rzeczywista liczba może być wyższa, jeśli policzymy telefony z Chin, które go nie zawierają.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | The Verge