Łyżka SpoonTEK podobno poprawia smak potraw

Specjalna łyżka SpoonTEK polecana jest między innymi osobom na diecie niskosolnej – urządzenie rzekomo poprawia smak bez dodawania przypraw.

SpoonTEK

Niektórzy ludzie uważają, że ich jedzenie nie jest wystarczająco smaczne, chyba że zawiera dodatek soli, cukru lub MSG. Łyżka SpoonTEK oferuje zdrowszą alternatywę, ponieważ podobno poprawia postrzegany smak żywności, nieszkodliwie uderzając w kubki smakowe użytkownika. Wyprodukowany przez amerykański startup o tej samej nazwie, SpoonTEK ma wbudowaną baterię i elektronikę, w tym jedną elektrodę na spodzie uchwytu i jedną w sekcji miseczki. Podobnie jak w przypadku zwykłych łyżek, urządzenie przeznaczone jest do stosunkowo mokrych lub wilgotnych potraw, takich jak zupy, gulasze, jogurty czy lody.

Zobacz też: Kieszonkowy zestaw sztućców wielokrotnego użytku Uphold

Użytkownik kładzie jeden palec na elektrodzie uchwytu SpoonTEK, podczas gdy jedzenie w misce łyżki zakrywa drugą elektrodę. Kiedy osoba wkłada łyżkę do ust, zamyka obwód elektryczny, w którym prąd przepływa od łyżki, przez jedzenie do języka. Dioda LED na łyżce zaświeci się, aby potwierdzić, że tak się dzieje.

Według projektantów rezultatem jest łagodna elektryczna stymulacja kubków smakowych języka, chwilowo wzmacniająca zmysł smaku użytkownika. Chociaż może się to wydawać trochę naciągane, widzieliśmy już tę samą zasadę z powodzeniem stosowaną w pałeczkach poprawiających smak, wraz z eksperymentalnym kieliszkiem koktajlowym.

Potencjalni nabywcy powinni wziąć pod uwagę, że urządzenie nie jest zalecane do użytku przez osoby, które mają wszczepione elektryczne urządzenia medyczne, takie jak rozruszniki serca, lub które są narażone na napady padaczkowe. Osoby z kolczykami w wardze lub języku również powinny je usunąć przed użyciem.

Łyżka SpoonTEK jest już dostępna na stronie internetowej firmy w cenie 29 USD, w kolorze czarnym, szarym lub beżowym.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: SpoonTEK | New Atlas