Kieszonkowy zestaw sztućców wielokrotnego użytku Uphold

Zestaw składanych sztućców podróżnych wielokrotnego użytku Uphold Pocket-Size jest obecnie dostępny na Indiegogo.

Uphold Pocket-Size Reusable Folding Travel Cutlery

Jeśli masz zwyczaj sięgania po fast foody poza domem, istnieje duża szansa, że użyjesz jednorazowych plastikowych sztućców w restauracjach. Uphold oferuje bardziej przyjazną dla środowiska alternatywę, ponieważ jest to modułowy zestaw sztućców wielokrotnego użytku, który mieści się w wąskim etui. Stworzony przez architekta/projektanta przemysłowego z Hongkongu, Erica Tonga, zestaw Uphold składa się z noża, widelca i łyżki. Po rozłożeniu na różne komponenty wszystkie trzy znajdują się w dołączonej obudowie o wymiarach 100 x 66 x 10 mm (3,9 x 2,6 x 0,4 cala).

Zobacz też: Narzędzie wielofunkcyjne E-one mieści sporo w otwieranej przegródce

Każdy element składa się z głowicy ze stopu tytanu, uchwytu ze stopu aluminium oraz łącznika TPU/TEP (termoplastycznego poliuretanu/termoplastycznego elastomeru), który przechodzi między nimi.

Głowice widelca i łyżki leżą płasko w pudełku, ale po podłączeniu do uchwytów przybierają wklęsły kształt. A ich krawędzie są zaokrąglone, aby nie wrzynały się w usta użytkowników.

Według Tonga przybory powinny wystarczyć na co najmniej 3000 użyć, a głowice można wymieniać w razie potrzeby. Ponadto wszystkie komponenty nie zawierają BPA, można je myć w zmywarce i w pełni nadają się do recyklingu w istniejących obiektach – choć można się zastanawiać, czy większość zakładów recyklingu zawracałaby sobie głowę tak małymi przedmiotami.

I tak, jeśli chodzi o tę łyżkę przypominającą łopatę… jej kształt podobno pozwala jej skuteczniej nabierać jedzenie z płaskodennych pojemników na wynos, z którymi będzie używana, w przeciwieństwie do misek z zakrzywionym dnem w domach użytkowników.

Uważa się, że cały zestaw waży 75 g (2,6 uncji). Jeśli jesteś zainteresowany, zestaw składanych sztućców podróżnych wielokrotnego użytku Uphold Pocket-Size jest obecnie przedmiotem kampanii Indiegogo. Zakładając, że wejdzie do produkcji, datek w wysokości 36 USD zapewnia jeden komplet — planowana cena detaliczna to 40 USD.

Zestaw sztućców zademonstrowano na poniższym filmie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Indiegogo | Uphold Living | New Atlas