Bill Gates chce, abyś wiedział, że nadal nie używa iPhone’a

Bill Gates wielokrotnie powtarzał, że woli Androida od iPhone’a i najwyraźniej się to nie zmieniło, a telefon Samsunga dostał w prezencie.

Bill Gates na stronie mobilnej Forbesa
fot. Depositphotos

W niedawnym „Ask Me Anything” na Reddicie współzałożyciel Microsoftu ujawnił, że nie jest zaskoczeniem, że nie przestawił się na iPhone’a, nie używa też iPada, Maca ani Microsoft Surface Duo. Zamiast tego Gates potwierdził, że używa Samsunga Galaxy Z Fold4, który otrzymał bezpośrednio od prezesa Samsunga JY Lee. W zeszłym roku Gates powiedział, że używa Galaxy Z Fold3 i najwyraźniej pojechał do Korei Południowej tylko po to, by spotkać się z JY Lee i zdobyć nowy telefon.

Zobacz też: Bill Gates przypomina „Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej”?

Gates powiedział dalej, że składany rozmiar ekranu Galaxy Z Fold4 oznacza, że nie musi korzystać z tabletu. Polega na swoim smartfonie z systemem Android i nienazwanym „przenośnym komputerze PC” z systemem Windows.

Mam Samsunga Fold 4, którego JY Lee, prezes Samsunga, dał mi, gdy spotkałem go w Korei Południowej, aby zaktualizować mojego Folda 3. Oczywiście korzystam z Outlooka i wielu programów Microsoftu. Rozmiar ekranu sprawia, że nie korzystam z tabletu, tylko z telefonu i mojego przenośnego komputera – komputera z systemem Windows.

Gates nie wyjaśnił, dlaczego nadal woli Androida od iPhone’a. Jednak podczas wywiadu w 2021 roku Gates powiedział, że sprowadza się to do tego, że producenci Androida są „bardziej elastyczni” w integracji oprogramowania. Miał na myśli, jak później wyjaśnił, że „niektórzy producenci Androida preinstalują oprogramowanie Microsoftu w sposób, który mi to ułatwia”.

To rozumowanie jest nieco dziwne, biorąc pod uwagę, że możesz łatwo pobierać aplikacje Microsoftu z App Store’a na iPhone’a. Gates powiedział również, że posiada iPhone’a, aby wypróbować różne rzeczy, ale nie jest to urządzenie, z którego korzysta w pełnym wymiarze godzin.

Tak naprawdę nie ma znaczenia, który system operacyjny smartfona preferuje Bill Gates. Ani Apple, ani Google nie potrzebują poparcia Billa Gatesa, aby odnieść sukces. Niemniej ludzie zawsze wydają się być zainteresowani tym, czego używa Gates – i często lubią wyśmiewać się z jego rozumowania.

Być może, jeśli Apple stworzy składanego iPhone’a, uda im się nawrócić Billa Gatesa na swoją stronę.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Mac
grafika główna wykorzystana we wpisie, pochodzi z bazy Depositphotos