Sonos wprowadza obsługę strojenia Trueplay EQ dla iPhone’a 14 i 14 Pro

Posiadacze smartfonów iPhone 14 i iPhone 14 Pro mogą wreszcie wykonać regulację Trueplay dla swoich głośników i soundabarów firmy Sonos.

Regulacja Trueplay w głośnikach Sonos na iPhonie 14 i 14 Pro/Pro max
Regulacja Trueplay w głośnikach Sonos na iPhonie 14 i 14 Pro/Pro max

Sonos po raz pierwszy wprowadził na rynek swoje niestandardowe oprogramowanie EQ o nazwie Trueplay w 2015 roku, które ewoluowało przez lata, aby uzyskać najlepszą wydajność akustyczną w oparciu o pomieszczenie, w którym używasz głośników. Po lekkim opóźnieniu wydaje się, że aplikacja Sonos obsługuje wreszcie użycie iPhone’a 14 lub 14 Pro do konfiguracji Trueplay.

Zobacz też: Nowa lampa stojąca SYMFONISK od IKEA i Sonos

Sonos Roam i Move obsługują automatyczny Trueplay (Automatic Trueplay™) – możliwość korzystania z niestandardowego i automatycznego EQ bez dodatkowego sprzętu. Jednak większość produktów Sonos (np. głośniki Symfonisk IKEA czy soundbary) wymaga kompatybilnego urządzenia z systemem iOS, aby korzystać z tej funkcji.

Co ciekawe, Sonos nie uruchomił aktualizacji wraz z debiutem iPhone’a 14, aby umożliwić klientom korzystanie z Trueplay, co oznacza, że do wykonania strojenia trzeba było używać iPhone’a 13 lub starszego. Podczas próby uzyskania dostępu do Trueplay na najnowszym iPhonie pojawiał się ekran z komunikatem „Trueplay tuning już wkrótce”.

Na stronie pomocy Sonosa nie ma już wymienionego iPhone’a 14 i 14 Pro, jako nieobsługiwanych jeszcze urządzeń. W sekcji Wkrótce (Comming soon) wciąż znajduje się iPad 10, generacji – użytkownicy będą musieli więc poczekać na wdrożenie tej funkcji dla tego urządzenia.

Jak wykonać regulacje Trueplay dla głośników Sonos?

Ukończenie strojenia (regulacji) Trueplay dla pokoju zajmuje około 3 minuty. Przed wykonaniem poniższych czynności upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji oprogramowania i aplikacji mobilnej Sonos.

  • W aplikacji Sonos dla iPhone’a, na karcie Ustawienia stuknij System, a następnie wybierz głośnik, który chcesz dostroić.
  • Dotknij opcji TrueplayRegulacja Trueplay i postępuj zgodnie z instrukcjami w aplikacji, aby dostroić głośnik.
  • Podczas procesu dostrajania Trueplay zostaniesz poproszony o udzielenie Sonos pozwolenia na używanie mikrofonu na urządzeniu z systemem iOS. Strojenie Trueplay to jedyny przypadek, w którym Sonos użyje dźwięku zebranego przez mikrofon twojego urządzenia.
  • Po zakończeniu strojenia głośnika Sonos, regulację Trueplay można włączać i wyłączać z tego samego menu.
Opcja włączania/wyłączania Trueplay w aplikacji Sonos dla iPhone'a 14
Opcja włączania/wyłączania Trueplay w aplikacji Sonos dla iPhone’a 14 (iOS)

Wskazówki zapewniające dobre strojenie

  • Zminimalizuj szum: postaraj się zminimalizować hałas podczas procesu regulacji. Dźwięki takie jak rozmowy, kroki i głośne urządzenia mogą powodować problemy podczas dostrajania głośnika.
  • Pokryj jak największy obszar: podczas dostrajania głośnika Sonos postaraj się objąć jak największy obszar pomieszczenia. Aplikacja wyświetli film o tym, jak wykonywać płynne ruchy urządzeniem od głowy do pasa podczas poruszania się podczas procesu regulacji. Jeśli dostrajasz głośnik w małym pokoju, wykorzystaj pozostały czas po objęciu całego pomieszczenia, aby skupić się na obszarach, w których najczęściej słuchasz dźwięku z głośnika Sonos.
  • Nie reguluj głośności: dźwięk emitowany przez głośnik Sonos podczas strojenia jest dość głośny, ale nie reguluj głośności podczas odtwarzania dźwięku, ponieważ wpłynie to negatywnie na strojenie. Jeśli chcesz przerwać proces strojenia, możesz nacisnąć przycisk Odtwarzaj/Pauza na głośniku Sonos lub stuknąć X, który pojawia się w aplikacji podczas strojenia.

Dodatkowe Szczegóły

Po dostrojeniu głośnika możesz dokonać dalszych regulacji, zmieniając ustawienia EQ. Te ustawienia są stosowane oprócz korekt już wprowadzonych przez strojenie Trueplay.

Jeśli przeniesiesz głośnik Sonos w nowe miejsce lub zmienisz jego konfigurację (np. tworząc lub rozdzielając parę stereo), powinieneś ponownie przejść proces strojenia Trueplay, aby zaktualizować jego ustawienia.

Aplikację mobilną Sonos pobierzesz ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TI5Mac | Sonos